Atbildes uz jautājumiem

Ludmilas jautājums

Tēma: MS

Labdien! Palīdziet tikt skaidrībā ar diagnozi, biju pie vairākiem ārstiem, viedokļi atšķiras, gribētos saprast, cik nopietna ir pašreizēja situācija.

2009. gadā man sākās pēkšņas galvassāpes, tik stipras, ka pat zāles nelīdzēja. Bija grūti skatīties, viss bija tik miglains. Tas viss ilga 2 mēnešus, tajā laika periodā tika taisītas 2 MR, rezultāti neparadīja ļoti nopietnas izmaiņas. Pēc laika redze atgriezās, galvassāpes gandrīz pazuda, periodiski tās parādījās, bet dzerot Tanakan, pēc nedēļas viss pārgāja. 2012. gadā bija grūtniecība un dzemdības. Viss bija labi līdz šai dienai. Atgriezās galvassāpes un problēmas ar redzi, tahikardija, paris dienas bija galvas reiboni, skudriņu sajuta kājās, tirpst lupas. Neirologs nosūtīja uz MR, pēc slēdziena un apskates neirologs izteica aizdomas par izkaisīto sklerozi vai izkaisīto encefalomielītu. Apmeklēju citu ārstu, kurš nepiekrīt izteiktai diagnozei. Lūdzu, iesakiet, ko darīt, es ļoti uztraucos, rīt iešu uz MR ar kontrastvielu. Jau iepriekš paldies par atbildi!

Lasīt vairāk

Elīnas jautājums

Tēma: vai man ir  MS?

Sveiki, esmu izmisumā, pirms pāris nedēļām, notirpa labā kāja, devos pie vertebrologa, taisīja CT atklāja ka ir disku protrūzija, lietoju zāles it kā mazliet labāk paliek, drīz uzsākšu fizioterapiju, arī kakla daļā novēroju šos sipmtomus, viena roka kļūst vāja, tirpst pirksti (4,5), mugura dažreiz sāp, ir galvas reiboņi, kakla muskuļus bieži ļoti spēcīgi savelk, tā kā problēmas sākas pēkšņi, vai tā varētu būt MS? vai kakla daļas magnētiskā rezonanse, būs redzamas izmaiņas, kas liecinātu par MS? paldies par atbildi.

Sveiki, sēžot darba pie datora pēkšņi parādījās nepatīkamas sajūtas vienā kāja, tirpšana, nejūtība, bet spēja staigāt nebija ietekmēta. Devos pie neirologa , kas izmeklēja un teica ka neiroloģiju nenovēro, vertebrologs, atklāja spondilozi, disku protrūzijas. Vingroju, mazliet labāk paliek, bet arī tās pašas puses rokā ir nepatīkamas izjūtas, vai man būtu jaizmeklējas uz ms, man veica kakla daļas MR kurā nekādus perēkļus neatrada, vai ar to pietiek, vai ir nepieciešamas galvas smadzeņu MR?

Lasīt vairāk

Ievas jautājums

Tēma: speciālists

Labdien!

Pie kāda ārsta ir jāgriežas, ja ir aizdomas par multiplo sklerozi?

Lasīt vairāk

Konstantīna jautājums

Tēma: par MS

Labdien! Man ir 36 gadi, ir vairāki simptomi, sakumā pusgadu atpakaļ strauji pasliktinājās redze vienā acī, un pēc tam kreisajā ķermeņa daļā sākusies dedzināšanas sajūta, tagad reibst galva un paris reizes dienā uz dažam sekundēm nejutu kājas. Es esmu no Daugavpils, griezos uz slimnīcu, spriežot pēc simptomiem pieļauj MS diagnozi, mani nosūtīja uz MR, bet tur ir mēnešu garas rindas, varēšu tikt tikai marta beigās. Es baidos, vai es nezaudēšu laiku. Ko Jūs ieteiktu darīt?

Lasīt vairāk

Evijas jautājums

Tēma: Ms ārstēšana

Labdien! Pastāstīšu īsumā savu problēmu! Pirms gada man ārstējot reaktīvu artrītu (joprojām nav skaidra tā izcelsme), reimatologs nozīmēja magnētisko rezonansi sakroileālām locītavām. Izmeklējuma laikā radiologs ieraudzīja daudz perēkļu gan muguras, gan galvas smadzenēs. Tika ievadīta kontrasviela, neviens no perēkļiem to neuzkrāja. Arī redzes nervs vienai acij bojāts. Sūdzību par redzes pasliktināšanos nav bijis. Pēc konsultācijas pie neirologa, tika veikta lumbālpunkcija, rezultāti uzrāda muguras šķidrumā divas vāji izteiktas oligoklonālās ķēdes, asinīs nē. Kamēr nezināju, ka man galvā ir šie perēkļi jutos principā labi, tikai artrīta skartā ceļa locītava sāpēja, bet dzerot sulfasalazīnu un strādājot ar fizioterapeitu, likās, ka ārstēšanās process ir veiksmīgs. 9 mēnešus pēc pirmā mr izmeklējuma tika veikts kontroles izmeklējums, kas uzrādīja 2 jaunus perēkļus, no kuriem viens kontrastvielu krāja. Neirologs nozīmēja solumedrola 5 dienu kursu, to izturēju, bet pēc mēneša sasauca konsīliju diagnozes uzstādīšanai. Diagnozi uzstādīja, bet ārstēšanu neuzsāka daudzo pretrunu dēļ. Divus mēnešus vēlāk tika sasaukts atkārtots konsīlijs un nozīmēts Copaxone. Kāds ir jūsu viedoklis, vai būtu jāuzsāk lietot šo preperātu, ja paasinājumu nav bijis, jušanas traucējumu nē. Ir pāris reizes mazliet vienas rokas pirkstu gali tirpuši. Esmu nervozāka kļuvusi, emocioāli nestabilāka. Bet vai šie simptomi liecina par saslimšanu ar šo slimību? Janvārī būtu jāsāk durt..Es nezinu...

Lasīt vairāk

Ingas jautājums

Tēma: Vai ir iemesls pārbaudīt veselību?

Labdien! 

Mani jau kādu laiku satrauc atsevišķas veselības skādes. Sāksim ar to, ka man ir uzstādīta jau izsenis VD, tāpēc atsevišķas izpausmes ārsts noraksta uz tām: pēkšņas karstuma lēkmes pie panikas, satraukumiem, bieži ir auksti -salīgums, gan rokas, gan kājas. Ir pazemināts asinsspiediens.

Bet pēdējo 3 gadu laikā man ir pasliktinājusies redze. Izteikti miglojās, jo īpaši uz vienu aci (man ir darbs regulārs pie datora), ir galvas reiboņi, pie aktīvākas slodzes un intensīvāka laika pie PC, arī sprandas sāpes (man ir spondiloze), roku sagurums. Nesen konstatēja arī diska trūci. Tiesa, ir pārbaudīta tikai muguras vidusdaļa un jostasvieta ar DT, kad sāku just tirpoņas gan rokās, gan kājās. Pēdējā laikā kreisajā rokā izteikti jūtu svilināšanas sajūtu plaukstā un tā kā ar adatiņām. Ārsts to noraksta uz sprandas vainu. Jāsaka, ka man ir nevēlēšanās skaļi lasīt, jo bieži vien pārsakos, pārlasot, sajūta, ka esmu mazliet bremze. Lai gan citādi viss vienmēr ir bijis kārtībā. Esmu ievērojusi, ka, piemēram, mājas darbus darot, ļoti nogurst pirksti un tāda sajūta, ka ieklemmējas locītavās. Īsāk sakot, reizēm rodas sajūta, ka pirksti neklausa. 

Ikdienā nemokos ar galvassāpēm. Parasti tās ir pēc izteiktākas fiziskās slodzes tikai vai arī tad, ja esmu pārforsējusi, nedodot sev atpūtu, strādājot ilgstoši, vairākas dienas pie PC. 

2001. gadā man bija galvas trauma - galvas smadzeņu satricinājums. Kopš tā laikā neesmu galvu pārbaudījusi. Nenoliegšu, brīžam ir bail. 

Man ir 30 gadi, pēdējā laikā ir bijuši daudz emocionālu pārdzīvojumu, noslodze pie PC. 

Vai man ir vērts doties pie neirologa un arī lūgt dziļākus izmeklējumus? Esmu tomēr vēl jauna, un daudz ko norakstu vienkārši uz VD un muguras - kakla skriemeļu problēmām. Nākotnē ir domāts vēl par kādu mazuli.  

Vai ir pamats domāt par dziļākiem izmeklējumiem? Ir bail, nenoliedzami.  

Jau iepriekš, sirsnīgs paldies par atbildi!

Lasīt vairāk

Natālijas jautājums

Tēma: MS

Labdien! Man bija redzes nerva neirīts pēc gripas, pēc diviem mēnešiem tas notika atkārtoti ar to pašu aci. Man visu laiku ir aizlikts deguns, nevaru elpot bez pilieniem. Taisīju MR galvai, viss kartībā. Redze- 0,02. Ārsti saka, ka tas ir pirmais MS simptoms. Citu simptomu nav. Cik lielas iespējas saslimt ar MS pēc neirīta? Iepriekš paldies!

Lasīt vairāk

Vēsmas jautājums

Tēma: dedzinoša sajūta visā ķermenī

Labdien, ļoti lūdzu palīdzēt ar padomu, protams, ja tas iespējams šādā veidā.

2 gadus atpakaļ man uznāca visā ķermenī ļoti stipras dedzinošas sāpes, šķita, ka deg viss- gan acu plakstiņi, gan kājas, gan rokas, mugura, seja, visā ķermenī, sāpes bija staigājošas, ārēji uz miesas apsārtumu nebija, to jutu iekšēji. Pēc kāda laika pārgāja, neatceros kādas, bet ārsts iedeva  zāles. Tagad atkal dedzinošās sajūtas ir klāt, šķiet, ka pat mēlē sajūtu tās. Grūti ir gulēt šādā sajūtā, āda -it kā būtu pārsauļojusies. Vai tās būtu multiplās skrelozes pazīmes? Pie kāda speciālista griezties? Iepriekš pateicoties, Vēsma

Lasīt vairāk

Andra jautājums

Tēma: MS diagnostika

Labdien! Biju pie neirologa, jo jutu, ka varētu būt MS simptomi, ārsts apstiprināja manas aizdomas un nosūtīja uz magnētisko rezonansi, ieteica Latvijas Jūras Medicīnas centru, jo viņiem tur labi speciālisti uz šīm lietām. Zvanīju uz turieni un viņi man piedāvāja pakalpojumu tikai par maksu un pēc nedēļas. Gribēju uzzināt, vai tiešām šo medicīnas centru nedotē valsts, un kādas ir iespējas veikt diagnostiku kaut daļēji ar valsts atbalstu?

Lasīt vairāk

Ekatrinas jautājums

Tēma: Kopakson un apiterpija

Labdien, man ir MS jau 13 gadus. Vasarās lietoju apiterpiju jau 5 gadus, tagad saņemu Kopaksona injekcijas. Vai var tos lietot kopā? Paldies par atbildi!

Lasīt vairāk

Kristiāna jautājums

Tēma: Multiplā skleroze MR skatījumā

Labdien, ilgus gadus slimoju ar hipertensiju, pārsvarā pat ar zālēm mazāk par 160/105 nenoslīd, visbiežāk ir 200/120,saņēmu MR rezultātus, jo neirologs gribēja zināt, vai ilgstošs spiediens nav atstājis rezultātus smadzenēs.

MR rezultāts
MR galvai.
SE T1 sag., FSE T2, DW ax., FLAIR cor. 

      Abpusēji galvas smadzeņu lielajās puslodēs pieres, paura un pakauša daivās vērojami paaugstinātas signāla intensitātes perēkļi T2 uzsvērtos attēlos un FLAIR sekvencē. DW izmeklējumā neviens no perēkļiem nav ar paaugstinātu signāla intensitāti. Perēkļi pārsvarā lokalizēti subkortikālās smadzeņu daļās, bet atsevišķi perēkļi lokalizēti arī periventrikulāri. Smadzeņu vēderiņu sistēma parasta platuma.

      Deguna blakusdobumi bez iekaisuma pazīmēm.

Slēdziens: Perēkļainas izmaiņas galvas smadzeņu lielajās puslodēs, ar lielāko varbūtību perēkļi vaskulāras ģenēzes, bet tomēr ņemot to periventrikulāro lokalizāciju, nevar izslēgt arī demielinizējoša rakstura perēkļus.   

Tā kā līdzīgi MR rezultāti ir multiplās sklerozes pacientiem, es gribētu dzirdēt jūsu-speciālistu viedokli.

Lasīt vairāk

Kaspara jautājums

Tēma: Nezina

Labdien ! Esmu 31.gadu vecs . Nesen ļoti sāpēja galva , aizsūtīja pie neirologa un teica, ka esot trīszaru nerva iekaisums . Bet ir arī citas problēmas, pēdējā laikā pasliktinās redze , kājām priekšpusē sāp kauli , no rītiem sāp nieru rajonā, uztaisīja analīzes, it kā esot smiltis .Kādu gadu ir nogurums, ka mājās neko negribas darīt . Esmu kravas auto šoferis un bieži braucot viss liekas, kā lai to izskaidro - kā sapnī .Esmu kopā ar sievu jau 10.gadus, bet lai kā piepūlētos ļoti maz ko atceros no kopdzīves , pazūd atmiņa . Janvāra beigās jāiet pie acu ārsta pārbaudīt acu dibenus un pie kāju asinsvadu doplerogrāfa . CT galvai spīd tikai aprīlī , bet nevaru tik ilgi dzīvot neziņā . Varbūt Jūs varat kaut ko pateikt .

Lasīt vairāk

Sigitas jautājums

Tēma: bērns

Problēma tāda, ka bērns (8 gadi) katru otro nedēļu piedzīvo ļoti lielas galvas sāpes kopā ar vemšanu, tas burtiski ir uz 5 min, tad atkal viss pāriet, kā nebijis. Tagad ir pagājis kāds mēnesis, kad nav bijušas galvas sāpes,bet nu viņš katru trešo dienu saka, ka viņam degot acis.

Mēs ļoti vēlētos zināt, vai tas varētu būt kas nopietns. Jo pašlaik mēs nedzīvojam LV, uz pārbaudēm aizgājām šeit Nīderlandē, vienīgais, ko mums izdarīja bija asins aina (kurai pēc teiktā nav nekādu problēmu) un atbilde bija, ka viss esot kartībā, ka ne pa ko neesot jāuztraucas.

Varbūt varat ieteikt pie kāda speciālista mums būtu jāgriežas, jo gribas tomēr pārbaudīt nopietnāk.

Lasīt vairāk

18 gadigas meitenes jautājums

Tēma: Vai pamats uztraukumam?

Labdien! Šīs vasaras beigās man sākās redzes problēmas. Redze nedaudz dubultojās. Aizgāju pie neirologa, mani nosūtīja uz MR Ziemeļu diagnostikas centrā. Tas bija 26. septembrī. Neko neatrada. Ārsta vēl nozīmēja elektroencefalogrammu, pārbaudīt vai tas nevarētu būt dēļ paātrinātas smadzeņu darbības. Tieši tajā naktī, 20.novembrī, pirms elektroencefalogrammas izmeklējuma notika kas dīvains. Pamodos nakts vidū un pilnīgi nevarēju pakustināt labās kājas pēdu. Kādu laiku, aptuveni 10 min, to pamasēju ar rokām, tad iestājās tāda tirpšana un pēdu varēju pakustināt. Tirpšana neilga ilgi. Tieši pēc tam nākamajā rītā man veica elektroencefalogrammu pie dr. Sluckera. Pastāstīju viņam par šo atgadījumu un viņš teica, ka ja jau man MR nekādus perēkļus neatrada, tad jau viss esot kartībā. Vēlāk elektroencefalogrammā atrada šādu slēdzienu:

fokalitātes iezīmes lb. pakauša - paura deniņu zonā difūzas mērenas izmaiņas, tipiskas epileptiskas izmaiņas nekonstatē. Dr. Sluckers man paskaidroja, ka man šajā vietā smadzeņu darbība ir paātrināta. Ieteica atkārtot šo izmeklējumu pavasarī. Vēl man pārbaudīja refleksus un teica, ka bažām par ms neesot pamata.

Tomēr nesen 27.janvarī atkal nevarēju pakustināt, šoreiz, kreisās kājas pēdu. Tas notika, kad sēdēju skolā, kreiso kāju pāri labajai pārlikusi. Kad nocēlu kāju, jutu, ka pilnīgi nevaru pakustināt pēdu, taču šoreiz pagāja pavisam neilgs laiks, knapi kādas 12 sekunde  līdz atkal iestājās tā pati tirpšana, kas tonakt un pēdu varēju pakustināt. Ja runa iet par to tirpšanu, tad sajūta tāda, ka man tonakt to pēdu nemaz nevajadzēja masēt, jo tā tirpšana  pati no sevis iestājās.

Man ir šādi jautājumi:

1)vai man būtu pamats uztraukties par ms iespējamību?

2)vai vispār ir iespējams, ka šī slimība varētu parādīties pēc tik neilga laika pēc MR izmeklējuma, kurā speciāli tika meklēta MS, bet netika atrasta?

3)no kā rodas šī slimība? Vai tā rodas tikai no negatīvām emocijām, vai arī ir iespējami citi iemesli, piemēram, neveselīgs dzīvesveids, utt.?

Lasīt vairāk

Annas jautājums

Тēма: lekme

Labdien! Gada sakumā, strādājot pie datora, notika lēkme. Uz laiku pazuda redze. Acīs bija tumši necaurspīdīgi plankumi. Redzēju tikai to daļu kas atrodas aiz tiem. Pēc tam redze atgriezās, bet sākās stipras galvassāpes, kas ilga aptuveni 3 minūtes. Bet tad es pamanīju, ka nevar runāt ar loģiskiem teikumiem, nevarēju saprast, kā konstruēt savu runu. Pēc nedēļas viss atkārtojās, bet ar runu viss bija kartībā. Ārsta diagnoze ir NCD. Vai šai slimībai var būt šādi simptomi? Paldies!

Lasīt vairāk

Jūlijas jautājums

Тēма: daļēji pazuda roku jutīgums
Labdien! Man ir tāds jautājums – vakar man bija spēcīgs stress, tajā brīdī rokas savilkās krampjos, un pazuda jutīgums pirkstos, sirds sāka strauji pukstēt, un ausīs parādījās skaņas. Kas tas varētu būt? Un vēl viens jautājums – reizi mēnesī man tirpst laba kāja un ir ļoti sāpīgi spert soli (man ir varikoze). Man ir 32 gadi. Paldies!

Lasīt vairāk

Olgas jautājums

Tēma: MS
Labdien! Sakiet, lūdzu, kādu preparātu var dzert MS lēkmju gadījumā? Man notiek apziņas traucējumi, ir spēcīga depresija, asaras, domas par suicīdu... Pie ārstiem neesmu griezusies, jo mūsu rajonā nav laba speciālista. Palīdziet, lūdzu, dzīvot pilnvērtīgi vismaz gadus 10 ar zaļu palīdzību. Dzeru Kopakson pusotru gadu.

Lasīt vairāk

Annas jautājums

Labdien! Sakiet, kas tas varētu būt. Man visā ķermenī ir skudriņu sajūta, tirpst sejas laba puse un dedzina muguru. Es esmu nogurusi no neziņas, neviens no ārstiem īsti neko nesaka.

Lasīt vairāk

Andra jautājums

Tēma: pēc operācijas

Labdien! Pēc muguras jostas daļas operācijas ar stabilizējošiem stieņiem, pēc diviem mēnešiem ir dažādas problēmas ar muguru un kājām. Atbildiet lūdzu kāds likumā ir noteiktais nogaidīšanas laiks lai kārtotu invaliditātes grupu. Tāpat ir skaidrs, ka jāmeklē vieglāks, mazāk atalgots darbs, vai šādā gadījumā tiek piešķirta invaliditātes grupa. Paldies.

Lasīt vairāk

Baibas jautājums

Tēma: migrēna + ?

Man ir diagnosticēta migrēna, kas ir vidēji 6-8 reizes gadā. Pirms diviem gadiem migrēnas lēkmes laikā man uz diennakti pazuda redze, lēkmes, viena aiz otras, nebeidzās 3 dienas, 2 nedēļas pēc tam lēnām atguvos, darbā atgriezos pēc nedēļas. Pēc lēkmes apmeklēju neirologu, magnētisko rezonansi, galvas kompjūteru, EEG, visi izmeklējumi bija pozitīvi. Pēc šīm lēkmēm man, īpaši, kad esmu nogurusi, miglojas redze, kreisajā acī peld; kaut kas līdzīgs matiņam. Esmu bijusi pie acu ārsta, redze man esot laba un peldošais matiņš; esot atšķēlusies mikroskopiska daļiņa no kaut kādas vielas acī. Gandrīz katru dienu man ir nogurušas, sāpošas acis. Īpaši atrodoties ārpus telpām, liekas ka apkārtni uztveru savādāk kā agrāk, nemāku izskaidrot kā. Agrāk viss bija skaidrs, tagad ir jāskatās uz konkrētu priekšmetu, lai viņš atdalītos no pārējās ainas. Nesen esmu ievērojusi, ka liekot krūzīti sanāk skaļi, it kā attālums līdz galdam mazāks kā licies, stenderēs mēdzu ieskriet jau no bērnības. Jūtu, ka viss šo lietu kopums sāk mani satraukt, jo agrāk nekas tāds nebija. Bieži jūtu trauksmi, jo baidos no migrēnas lēkmēm ārpus mājas. Cenšos sevi neierobežot un dzīvot maksimāli aktīvu dzīvi, bet jau kādu gadu jūtos nomākta.

Lasīt vairāk

Vitas jautājums

Tēma: jautājums

Ja muguras smadzeņu šķidrumā-likvorā nav atrastas antivielu ķēdes, tikai dažas antivielas vai cilvēkam ir risks saslimt ar multiplo sklerozi?

Lasīt vairāk

Ivara jautājums

Tēma: MS nākotnē

Labdien!
Sakiet lūdzu, vai MS var progresēt, ja to ārstē? Vai ārstēšana noņem esošos simptomus pilnībā? Vai tie pēc laika atkal parādīsies no jauna? Vai šobrīd esošajām redzes problēmām, piemēram, 30 gadu laikā neizbēgami pievienosies citi simptomi? Īsti nezinu, ko domāt par savu nākotni pensijas gados... Vai invaliditāte ir neizbēgama, ja šobrīd 30 gadu vecumā MS izpaužas kā redzes problēma vienai acij?

Lasīt vairāk

Kristīnes jautājums

Tēma: MS

Labdien!
Manam draugam nesen diagnosticēja MS. Viņš ar vienu aci slikti redz. Mums pāris mēnešus ir problēma ar erekciju. Ir dienas, kad viss ir labi  un dienas, kad nē. Vai cēlonis varētu būt MS? Viņš bija pie urologa un viņš apgalvoja, ka ar analīzēm viņam viss ir labi. Par MS draugs neko neieminējās. Viņam ir 32 gadi un svars 58-60 kg. Viņš vienmēr ir bijis smalkas miesas būves. Pāris dienas atpakaļ, lai uzlabotu savu izskatu, viņš nolēma 2 reizes dienā sportot un pēc fiziskās slodzes lietot proteīna un olbaltumvielu kokteiļus, kas ir lielveikalos nopērkami. Vai viņš maz drīkst lietot šādas vielas, ja ir MS? Un vai sportošana ir atļauta viņa gadījumā? Paldies!

Lasīt vairāk

Diānas jautājums

Tēma: krampji

Labdien!
Man uzsākot kādu kustību, sāk saraut tā kā krampī visu labo pusi ķermeņa? Kas tas ir un ko man darīt?
paldies jau iepriekš

Lasīt vairāk

Kristīnes Dzenes jautājums

Tēma: galvas sāpes

man jau dažus mēnešus sāp galva. 1 nedēļu, tad pazūd un tad atkal parādās ,sāp galva tieši pakausī, netālu no galvas avota .mazgājot galvu tā vieta jūtīga . dažreiz jūtos bezspēcīga un sāku domāt ļaunāko, kad galvas vēzis, tad galva sāk sāpēt trakāk . Kas tas varētu būt ??

Lasīt vairāk

Krtistīnes jautājums

Tēma: MS

Sveicināti!
Pārbaudot redzi, redzes nervu, oftalmologs ievēroja MS specifiskus perēkļus pie redzes nerva. Ārstam ir aizdomas, ka varētu būt MS, jo acij nekādas vainas nav, taču neviena no MS pazīmēm man nav, kā tikai slikta redze kopš bērnības. Vai ir iespējamība, ka man ir MS? Protams, iešu uz MR, lai noskaidrotu un nomierinātu prātu.
Paldies!

Lasīt vairāk

Ingas jautājums

Tēma: trīce

Labdien, man ir tāda problēma ka trīc rokas un viss ķermenis. Ja vēl nedaudz satraucos, vispār viss ķermenis iet pa gaisu. Agrāk vēl bija pamatīgas panikas lēkmes, bet tās it kā pārgāja, jo pusgadu eju pie psihiatra. Bet pret to trīci nekas nelīdz, nekādas zāles. Ar visām zālēm trīcu. Vai tas varētu būt iedzimts? Mammai arī trīc rokas. Vai to vispār var izārstēt? Nezinu ko darīt, jo pat darbu tādā stāvoklī nevaru tagad dabūt, jo trīcu un vēl izskatos neadekvāti, sanervozējusies un nevaru nomierināties nekā. Citreiz jau ikdienišķas lietas kļūst neiespējamas, jo tā trīce it kā pamazām sāk paralizēt ķermeni un iekšēji pamatīgs diskomforts. Kāda kaite man varētu būt? Vai tas varētu būt no tā, ka esmu ļoti, ļoti tieva, ēdu visu, man jau pie 30 gadiem, bet svarā vispār nevaru pieņemties.

Lasīt vairāk

Sarmas jautājums

Tēma: MS?

Labdien. Vēlos lūgt Jūsu padomu. Man ir 33. gadi. No 2008. gada man sākās veselības problēmas, kur simptomi ir līdzīgi MS. Sākumā bija kamola sajūta kaklā, tad pievienojās reiboņi,sirds dauzīšanās un elpas trūkums. Pēc tam tie pazuda un parādījās jauni simptomi. Visus šos gadus man ir stress, bezmiegs, katru dienu viegli reiboņi. Ik pa laikam ir tirpšana un durstīšanas sajūta sejas vienā pusē, tad muguras pusē. Tad pēc laika parādījās dedzinoša sajūta kājās un rokās. Katrs simptoms ilgst nedēļām, un to vienlaicīgi ir vairāki. Šobrīd mokos ar reiboņiem un stīvuma , vājuma sajūtu kājās. Liekas kad saļimšu un nespēšu vairs paiet. Arī acs viena ik pa laikam sāp pie kustībā kad skatos uz augšu. Kad šie simptomi parādījās, pēc trim mēnešiem tika veikta MR galvai(2008.g.).Varbūt par ātru veicu šo MR un tāpēc neko vēl neparādīja, bet tur viss kārtībā. Apmeklēju katru gadu ĢA un neirologu. Pēdējo reizi biju 2013.g. Neirologs saka, ka man ir VD tāpēc nekur nenozīmē. Biju apmeklēt acu ārstu(2013.g.), kur arī saka, ka neko sliktu neredz. Bet mani visvairāk uztrauc kājas, kas ir vājas, stīvas, reizēm dedzinoša sajūta. Kājas tādas ir jau vairāk kā pusgadu katru dienu. Ir reizes, kad nedaudz paliek labāk, it kā nekas nebūtu, bet tas ir uz pāris stundām. Ir ļoti liels nemiers visu laiku, satraukums, depresija. Lietoju zāles Spitomin, Alprazol, Noofen, b grupas vitamīnus, zivju eļļu. Tirpšanas, salšanas un citas dīvainās sajūtas( piem. liekas , ka ap roku ir rokassprādze, kuras reāli nav) pagaidām ir atkāpušās , bet reiboņi, nogurums, bezmiegs un vājums kājās ir bez izmaiņām. Sakiet lūdzu, vai man ir nepieciešams apmeklēt Jūsu neirologu? Kad viss sākās 2008.g. biju pie Jums (konkrēti dr . Kalniņas)uz konsultāciju, kur teica , ka man nekas nekaiš. Vai tagad būtu atkal vajadzība atkārtoti ierasties pie Jums uz konsultāciju? MR vairs taisīta nav. Paldies.

Lasīt vairāk

Vitas jautājums

Tēma: jautājums

Vai pastāv jēdziens - multiplai sklerozei netipiski perēkļi- kādi tie perēkļi ir un kurām slimībām tie ir piederoši?

Lasīt vairāk

Kristines jautājums

Tēma: kas tas var but?

Sveiki. man ir jautājums, nezinu vai kāds man varēs uz to atbildēt. kāda visticamāk slimība var būt ar tādiem simptomiem; loti lielas galvas sāpes, kad sāku uztraukties par kaut ko uzreiz sāk trīcēt galva, un pa lēnām viss ķermenis. Kad es sāku sevi mierināt uz kādu laiku pariet un kādu bridi viss sāk atkārtoties! Lūdzu, palīdziet,  pasakiet kas tas varētu būt? Paldies

Lasīt vairāk

Ritas jautājums

Tēma: nezin kas par vainu

2012.g.martā darbā sēžot pie datora palika nejūtīga labā kāja.Biju pie neirologa dzēru zāles(sirdalud,betaserc,detralex,neiromidin,kavingtonu,piracetāmu). Labāk nepalika. Pēc fizioterapeita norādījumiem cītīgi rītos vingroju. Tirpst abas kājas. Guļus paliek nedaudz labāk. Nosūtījumu uz magnētisko rezonansi nedod. Daudz cenšos staigāt. Vienu reizi nedēļā eju uz līnijdejām. Daru visu, ko varu. Lai tikai paliktu jūtīga kāja. Kādas analīzes jāveic, lai pārbaudītu MS. Esmu ar mieru pati maksāt. Man ir 56 gadi. Liels paldies par palīdzību.

Lasīt vairāk

Lailas jautājums

Tēma: MS vīrietim

Labdien! Manam draugam ir multiplā skleroze , tiek ārstēta. Bet man ir jautājums, ko pagaidām baidos viņam jautāt - vai vīrietim ar MS var būt veseli bērni? Ļoti vēlos bērniņu, bet tik pat ļoti baidos dzemdēt slimu bērnu, tas arī vienīgais mani attur no palikšanas stāvoklī. Man 32 gadi jau.

Paldies.

Lasīt vairāk

Ivetas jautājums

Tēma: pēdas

jau dažus mēnešus jocīga sajūta pēdās, naktī sāp tieši pēdas, no rīta pieliekot pie zemes pēdas lāgā nelokās, nevaru atrast iemeslu, ir arī sāpes mugurā, redze miglojas - diagnoze glaukoma. Bet ja nu MS? Man 55.

Lasīt vairāk

Elīnas jautājums

Tēma: Tirpšana sejā

Labdien, jau kādu pusgadu jūtu tirpšanas sajūtu sejas vienā pusē un spēcīgu vilkšanu virs uzacs tajā pašā sejas pusē. Esmu bijusi pie trim neirologiem katram ir savas viedoklis , vienam- apsaldēts sejas nervs, otram-venozās atteces traucējumi, trešajam viedokļa nav, Esmu veikusi arī MR galvai tur viss kārtībā, izdzertas neskaitāmi daudz zāles , bet sūdzības saglabājas, kas tas varētu būt un ko man iesākt, lai uzlabotu savu veselību!?

Lasīt vairāk

Svetlanas jautājums

Tēma: pazīmes

Labdien!

Krievijas raidījumā pateica, ka, ja ir sāpīgi pagriezt acs ābolu, jo redzes nervs ir , tas ir pirmais simptoms multiplai jeb izkaisītai sklerozei. Es pārbijos, jo man gadās, ka sāp pagriezt vienu aci arī tad, kad neesmu saaukstējusies vai slima. Tas ilgst dienu vai divas dienas un pats par sevi pāriet. Vispār pa dzīvi man ir migrēna. Citu nekādu pilnīgi problēmu nav. Acs spiediens ir uz augšējās normas robežas, bet normā pagaidām. Vai ir vērts uztraukties un pieprasīt tās visas pārbaudes?

Lasīt vairāk

Lauras jautājums

Tēma: MS un bērna ieņemšana

Labdien!

Vīrietis, kurš slimo ar MS un lieto zāles injekciju veidā, vēlas bērnu. Jautājums, vai medikamenti var atstāt kādu ietekmi uz šo bērnu?

Lasīt vairāk

Ivo jautājums

Tēma: MS

kas notiek ar autovadītāja tiesībām ja konstatēta MS

Lasīt vairāk

Ludmilas jautājums

Tēma: MS

Labdien! Aptuveni gadu es novēroju kustības traucējumus laba kājā un rokā. Man  ir 60 gadi. Profesors Kupča skatījās galvas MR, profesors Solomatins pārbaudīja redzi. Izgāju pārbaudes dienas stacionārā. Saņemu 5 neirologu konsultāciju. Man ir hipertonija (130-180). Dzeru Monopril no 30 gadu vecuma (klepus), tagad dzeru Pritor Plus. Citas zāles dzeru reti. Bet joprojām nav skaidrs kas ir ar kāju un roku – sāpju nav. Ir arī mugurkaula rentgeni. Sākāt, ko man darīt tālāk?

Lasīt vairāk

Allas jautājums

Tēma: MR slēdziens, atrasti atsevišķi sīkI, nespecifiski dabas perēkļi galvas smadzenēs!
ko tas nozīmē? Vai varētu paskaidrot, kā to ārstēt un kas sagaidāms tālāk?

Lasīt vairāk

Ainara jautājums

Tēma: mutilaskleroze.lv

Man divi gadi atpakal noteica šo slimību. Kustības traucējumu  nav, paldies dievam.bet ir citi simptoni, kas samazina darba spējas, ā piemērs, nevaru uzturēties saulē. Vai man pienākas invaliditāte un kur jāgriežas. Kad jautāju dakterim, atbilde bija vēl jau nav kustības traucējumu. Vai grupu piešķir, kad nevar paiet. Paldies par sapratni.

Lasīt vairāk

Vitas jautājums

Tēma: par medikamentu

 Kad Latvijas ms-slimniekiem būs pieejams medikaments Sativex? Cik zināms, piem., Vācijas ms- slimniekiem tas ir pieejams.

Lasīt vairāk

Agneses jautājums

Tēma: Grutnieciba un reiboni

Labdien, MS man ir diagnosticēts jau 6 gadus atpakaļ, un tai ir recidiviremitejosa forma - līdz ar to bijis tikai viens saasinājums pirms 6 gadiem - un līdz šim nekādu citu simptomu nav bijis. Toreiz tas izpaudās ar pus ķermeņa jušanas un kustību traucējumiem. Šobrīd esmu stāvoklī, 15.nedēļa. Kopš esmu stāvoklī, man jau 4 reizes ir bijuši savādi galvas reiboņi- tāds kā klikšķis sākumā, tad viss aizpeld. Uztvere ir kārtībā, bet tiklīdz pakustina galvu - tā viss aizpeld. un tas ilgst aptuveni 30-60min un pāriet pilnībā. Šobrīd man ir aizdomas, ka tas tomēr ir saistīts ar MS, bet diemžēl mans ārstējošais ārsts, sakarā ar to, ka esmu grūtniece, principā vispār atsakās komunicēt. Tas ko šobrīd vēlos saprast - kas ar mani notiek un vienkārši lūgums, vai iespējams ieteikt kādu  speciālistu, ar ko es varu izrunāties par procesu, iespējamiem riskiem un vispār - kas notiek ar manu ķermeni!

Lasīt vairāk

Viktorijas jautājums

Tēma: tirpoņa kājās,rokās un pakausī

Pirms gada saslimu ar sejas nerva iekaisumu un attiecīgi ar mīmikas muskuļu paralīzi. Taisija galvai MR bez kontrastvielas,tur viss labi. Tagad nedēļu atpakaļ man sāka palikt brīžiem nejūtīgas, tirpstošas kājas, apakšstilbi, nejūtīgas plaukstas un pakausis.Pa pakausi skrien tādas kā skudriņas, dažreiz dedzina. Neirologs saka, ka tas varētu būt no veģetatīvas distonijas, bet nozīmēja man atkārtot MR galvai, tikai rinda jāgaida 3 mēnešus. Tā kā es iedomājos to šausmīgāko diagnozi, kā lai nesajūku prātā, jo kad viss notirpst, tad tiešām liekas ka pēdējā stundiņa klāt. Vai šīs tirpoņas un nejūtīgums varētu būt arī no Vegetativas distonijas?

Lasīt vairāk

Larisas jautājums

Tēma: MS

Kad piešķir invaliditātes grupu? Kurā stadijā? Vai to piešķir uzreiz pēc diagnozes saņemšanas?

Lasīt vairāk

Evitas jautājums

Tēma: MS

Man ir 41 gads...Bieži sagriežu rokas,bieži krīt viss no rokām ,pēdējā laikā urīna nesaturēšana,tirpst rokas naktī,no rīta reibonis,dienā sāp kāja un raustās īkšķis...Vai man varētu būt MS saslimšana? Ar kādu dakteri konsultēties?

Lasīt vairāk

Daces jautājums

Tēma: fitoterapija

Labdien! Lasīju daudz pozitīvu rakstu par fitoterapijas ietekmi uz MS. Vēlos zināt Jūsu viedokli šajā jautājumā?

Lasīt vairāk

Smiles jautājums

dzīve ar MS

Kā dzīvot ar MS? Es dzīvoju ar vecākiem, jo nevaru atļauties dzīvot atsevišķi, un tā ir mana vislielākā problēma! Es esmu atkarīga no viņiem fiziski, es nevaru pārvietoties bez palīdzības. Problēma ir manā tēvā, viņš nemitīgi mani pazemo, piemērām, šodien viņš teica, ka es neesmu viņa meita.... Iesakiet, kā dzīvot ar šo... pavisam negribas dzīvot...

Lasīt vairāk

Lauras jautājums

Tēma: MS un LASIK

Labdien! Gribēju uzzināt, kāds ir Latvijas speciālistu viedoklis par redzes lāzerkorekcijas operāciju (LASIK vai LASEK) cilvēkam ar multiplo sklerozi? Ar MS slimoju kopš 2001. gada, 2003. gadā man bija acs neirīts, taču tas labi padevās ārstēšanai un vairāk problēmu ar redzi slimības dēļ nav bijis. Labprāt mēģinātu koriģēt savu tuvredzību ar lāzeroperācijas palīdzību, bet vai mana diagnoze nerada šķēršļus?

Lasīt vairāk

Anetes jautājums

Tēma: C

....ja man ir C hepatiits vai arii ms man jaabuut?

Lasīt vairāk

Ļenas jautājums

Tēma: MS

Labdien! Jau 1,5 mēnesi saņemu Kopaksona injekcijas, bet nezinu kāpēc, man paliek sliktāk un sliktāk. Gribēju samainīt zāles, bet ārsts teica, ka tās ir vislabākās. Es nolēmu tomēr pārtraukt terapiju. Dzirdēju daudz pozitīvas atsauksmes par Genfaksonu. Gribētos dzirdēt Jūsu viedokli.

Lasīt vairāk

Daces jautājums

Tēma: Fampyra

Labdien!

Vēlētos iegūt vairāk informācijas no Latvijas neirologiem MS ārstniecībā! Vai Latvijā notiek ārstēšana ar fampridīnu? Cik pieejama informācija, tad šis ir medikaments pacientiem ar sekundāri progresējošu gaitu, lai uzlabotu staigāšanas spēju. Vai arī pie mums ir kādi pozitīvi rezultāti? Vai šis medikaments nākotnē varētu tikt iekļauts kompensējamo medikamentu sarakstā? Kā zināms, MS izpausmes ir ļoti dažādas, bet realitātē iznāk, ka ne visas slimības formas ir līdzvērtīgas kompensējamo medikamentu pieejamības ziņā.

Lasīt vairāk

Jāņa jautājums

Tēma: klepus un reibonis

Ir tā, ka kaklā niez un gribās klepot, bet kad sāku klepot sāk reibt galva tā ka migla gar acīm.

Lasīt vairāk

Sergeja jautājums

Tēma: MS

Cik ilgi var lietot Nimesil pēc Betaferona injekcijām? Vai vajag censties pārdzīvot šīs sāpes bez medikamentu iejaukšanas?

Lasīt vairāk

Zanes jautājums

Tēma: negaidita lekme

isti nezinu,man ta notika pirmo reizi,acu prieksha viss satumsa,nokritu no kresla uz gridas un saku raustities  ta man vismaz stastija draudzene kura to noveroja,velak atguvos uz gridas,neko neatceros,pie ka man butu javersas lai noskaidrotu kas tas isti ir un vai tas atkartosies?

Lasīt vairāk

Lienes jautājums

Tēma: Multila skleroze

Kādi ir faktori mutiplas klerozes pacientiem mikrovides?

Lasīt vairāk

Daces jautājums

Tēma: fitoterapija

Lasīju, ka labi ārsēsanas rezultāti pie MS ir ārsēšanai ar fitoterapiju. Vēlos zināt Jūsu viedokli?

Lasīt vairāk

Janas jautājums

Tēma: dietoterapija

Labdien!

Vai var īsumā pastāstīt par dietoterapiju kāda jālieto MS pacientiem!

Lasīt vairāk

Daces jautājums

Tēma: Multipla skleroze?!

Labdien, pāris gadus atpakaļ, man, it kā ģimenes ārsts noteica, kad esot daudziem pazīstamā; veģetatīvā distonija, bet pēdējās dienas mani nomoka smagums kājās un rtokās, kā arī grūti nostāvēt kājās. Nav tā ka reibtu galva, bet aizverot acis, grīļojos diezgan izteikti. 2011.gadā tika veikta magnētiskā rezonanse galvai un kaklam, neko cītu, kā kakla spondilozi un atteces traucējumus neatklāja. ir veiktas pāris datortomogrāfijas, 2 elektroencefelogrammas. Mans jautājums būtu tāds, cik bieži būtu jāveic magnētiskā rezonanse,lai pārliecinātos, ka viss ir vai nav kārtībā?

Paldies jau iepriekš

Lasīt vairāk

Akvilinas jautājums

Tēma: finišs

Kā  beidzas MS slimnieku dzīve? Vai viņi kļūst par pilnīgiem; dārzeņiem? Kas notiek ar apziņu un prāta spējām? Vai finiša taisnē viņi vēl ir spējīgi kaut kā paust savu gribu? Kāds lielākoties ir galīgais nāves cēlonis? Infarkts? Insults? Nieru mazspēja? Gripa? Gangrēna?

Lasīt vairāk

Evas jautājums

Tēma: Vai manam draugam ir MS

Vai taa ir MS -

Manam draugam esmu noveerojusi izmainjas gaitaa, nejuut kaa likt kreiso kaaju, kreisaas rokas pirksti nekustaas-nespeej aizpogaat kreklu saviem speekiem... juutas noguris, ir reizes kad jau no riita pamostoties nav speeka piecelties..Naktiis negulj normaali..ja pirms 3 gadiem viirietis(48 gadi)bija stiprs energjisks sportisks, tad tagad veelas tik apseesties un atpuusties. Dziivojam UK un nu jau 2 gadu garumaa tiek veikti izmekleejumi- viens aarsts apstriid otru un labuma nav nekaada ... nekas netiek dariits lietas labaa. Taapeec es luudzu padomu Jums. Vai buutu iespeeja ierasties pie Jums uz konsultaaciju - ja liidzi buutu visaadi izmekleejumu rezultaati no Anglijas. Veelos paliidzeet draugam kaut nedaudz atgriezt dziives prieku un energjiju Ar cienju Eva

Lasīt vairāk

Daces jautājums

Tēma: vai tas ir MS ?

Neesmu nekad bijusi izteikti sportiska, bet arī ne tizla vai neveikla (savulaik [skolas laikā] dejoju pusprofesionāli utt); ir skaidrs, ka tas kāda esmu patreiz (man ir 31 gads) (un jau kādus 2 gadus) - nav īsti normāli, kaut gan iemesli sajūtām un fiziskajam stāvoklim var būt arī nesaistīti ar MS.

Pirmkārt man pakāpensiki (runa par 3-4 gadu periodu) pasliktinājās vispārējais muskuļu tonuss & jo īpaši kājām, jo man ir tik tiešām izteikts sēdošs darbs (no ~ 21 gadu vecuma); darba diena pie datora vidēji ir no pl.9.00-20.00; 5 - 7 dienas nedēļā. Tipisku atvaļinājumu (1 - 2 ned garumā) nav jau kādus 4 gadus. Uz darbu un no (kādus 4 - 5 gadus) mani ved ar auto, jo no mājām līdz darbam ir tālu. Jau kādus ~4 gadus nepietiek līdzekļu baseinam, sporta klubam utt. Brīvā laika ir bijis un joprojām maz pat vasarās. Ja ir - staigāju svaigā gaisā utt.

Otrāmkārtām man pie lielākām slodzēm pirms  3 - 4 gadiem sāka muskuļus vilkt krampjos. Mēdza naktīs kājas raut krampī (1-3x mēnesī). Ja piecēlos no tupus stāvokļa- kājas muskulis sāpēja vismaz 1 stundu. Jo vairāk sāpēja, jo vairāk izvairījos no situācijām, kas raisīja sāpes. Nu jau 2 gadus es bez roku palīdzības nevaru piecelties no pietupiena. Nevaru paskriet kādu gadu, nevaru kāpt pa stāvām kāpnēm (pakāpiens virs 20...22cm), nevaru bez roku palīdzības piecelties no zema krēsla vai dīvāna. Izvairos no augstpapēžu kurpēm kādus 1-2 gadus, jo manas potītes ir pamīkstas un viegli samežģīt kājas. Jo īpaši vājums piemeklē pēc slimošanām, kas ir sezonālas (2-3 x gadā ir kāds vīruss & saaukstēšanās).

Trešāmkārtam; punktu; manām domām par Tikai tizlumu diagnozi pielika tas, ka arī roku un roku pirkstu muskulatūra, veiklība un locītavu noturība nopietni pasliktinājās pēdējā gada ietvaros. Tas ir samērā neloģiski, jo kā gan var kļūt grūti turēt krūzi ar tēju, griezt cietu karbonādi vai piemēram slēgt durvis [jo īpaši ja rokas ir nosalušas]?!!

Finālā - 1 kājas īkšķis salīdzinājumā ar otru gandrīz neklausa vai pareizāk - nepatīk viņam jebkādi;spēka paņēmieni;.

Citu MS simptomu par kuriem sūdzas citi nav bijis - tikai nopietns tizlums kājās un rokās!

Ja Jūsuprāt mans stāsts atgādina MS, es griezīšos pie speciālistiem.

Lasīt vairāk

Vandas jautājums

Tēma: ms

Labu laiku jau radušies redzes traucējumi, tāda kā miglaināka palikusi brīžiem, galva dulla, brīziem galvā kāda asa sāpe vienā vietā uzrodas, nogurums, bieži tirpst kājas, locītavu sāpes arī ir esmu 33 gadus veca, bet jūtos salauzta. Gribas teikt, ka bija septembrī uzlikta diagnoze pēcdzemdību depresija ar somatiskiem traucējumiem, (bērnam jau 2,5 gadiņi)tomēr gada laikā skārušas visādas slimību diagnozes...šobrīd esmu tādā kā nereālā stāvoklī, aizmirstu daudzas lietas, atmiņas traucējumi liek domāt par kādu nopietnu slimību??

Lasīt vairāk

Lienes jautājums

Tēma: MS

Vai Jus ludzu nevaretu pateikt,ka  darbojas regulejosa daptacija MS pacientiem.

Lasīt vairāk

Ilzes jautājums

Tēma: Vai smadzeņu atrofija ir MS?

Labdien! Vēlējos uzzināt vai smadzeņu atrofija ir tā pati MS? Manam vīram Ojāram Ruslevicam, 68 gadi)ir konstatēta smadzeņu atrofija - viņam rodas līdzsvara, redzes (dubultošanās) traucējumi. Sākumā neirologs izrakstīja zāles PK_Merz, bet no tām kļuva vēl sliktāk. Tagad viņš lieto tikai neiromidīnu un escitilu, pirms tam kaliminu, bet stāvoklis pasliktinās. Izlasīju par natalizumab - vai šis preperāts var palīdzēt mūsu gadījumā? Vai arī šī ir pavisam cita slimība?

Esam mēģinājuši arī adatu terapiju, bet izmaiņas nejūtam, slimība progresē.

Varbūt variet ieteikt kādu speciālistu pie kā mēs varētu griezties?

Lasīt vairāk

Lailas jautājums

Tēma: Grūtniecība pēc Betaferon lietošanas.

Labdien!

Sakiet lūdzu, kāds periods ir jānogaida pēc Betaferon lietošanas, lai plānotu grūtniecību. Šķiet, ka i-netā lasīju, ka optimālais laiks ir 1 gads. Vai ilgstoša Betaferon lietošana var atstāt iespaidu uz gaidāmo bērniņu?

Paldies,
Laila

Lasīt vairāk

Natālijas jautājums

Tēma: Lēkmes 13 gadus vecai meitenei

Mazmeitai ir 13 gadi. Lēkmju laikā viņa sastingst, seja paliek sarkana. Dzird jautājumus, visu saprot, bet neatbild, domājot, ka pakustoties, paliks sliktāk. Pēdējā laikā lēkmju laikā notiek nekontrolējama urinēšana, kuru meitene nepamana.  Epilepsija tika izslēgta. Ģimenē viss ir mierīgi, meitene kautrīga. Kas tas varētu būt un pie kura ārsta vērsties?

Lasīt vairāk

Diānas jautājums

Tēma: jautājums par MS

Sveicināti! Neesmu droša par diagnozes precizitāti, bet pagaidām ārstiem ir aizdomas uz MS. Sūdzības - roku un kāju tirpšana, atminas un redzes pasliktināšanas. Uzmācīgs nogurums. Jūtos mazliet sabijusies, gribētos zināt vai ir gadījumi, kad MS var izārstēt pilnība?

Lasīt vairāk

Unas jautājums

Tēma: MS - grūtniecība

Labdien!

Vēlos zināt,vai grūtniecība ir vēlama, ja sieviete slimo ar MS? Vai ir izpētīts kā grūtniecība ietekmē MS slimnieka veselību? Pozitīvie un negatīvie faktori?

Lasīt vairāk

Unas jautājums

Tēma: MS

Labdien!

Kādi ir pētījumi par koraļļu kluba produkciju un vai tie pozitīvi ietekmē MS pacientus?

Lasīt vairāk

Jekaterinas jautājums

Tēma: Tirpšana

Jau mēnesi nepariet kreisas rokas tirpšana no īkšķa līdz plaukstas pamatam. Vairs nekas netraucē. Kas tas varētu būt un kā to ārstēt?

Lasīt vairāk

Lauras jautājums

Tēma: ?

Sveiki! Pēdējā laikā jūtos nogurusi ,regulāras galvassāpes deniņos . Pasliktinājusies atmiņa , redze arī ir pasliktinājusies .

Lasīt vairāk

Ivara jautājums

Tēma: sāpes kreisajā pusē, sānos, ne zem ne virs ribām es teiktu tieši sānos.

Kas varētu būt šādiem simptomiem, Sāp kreisais sāns un uz tā puses nevar nemaz pagulēt jo sāp, tāpat piecelties no sēdus pozas, ir pagrūti, jo sāk sāpēt, ja ir pārgājis. Klepojot sāp krūškurvis uz klepošanas brīdi. no rītiem un vakaros notirpst kājas pēda un nedaudz nejūtīga kreisās kājas āda, liekas it kā atmirusi. Kniebjot labajā kājā sāpes ir lielākas nekā kreisajā kājā. Tāpat esmu novērojis svara zudumu no augusta līdz šim brīdim esmu krities svarā no 112kg uz 85 kg. ēdienreizes neesmu mainījis, tās ir tādas pašas regulāras 4 reizes dienā. Vienīgi no uztura jau no jūlija ir izņemta gaļa un limonādes un sulas iepakojumos. Teiksim tiek piekopts veselīgs veģetārisks dzīves veids. Pīpēšanu esmu samazinājis no 12 cigaretēm uz 3 cigaretēm diennaktī.

Lasīt vairāk

Ineses jautājums

Tēma: MS

Labdien
Sakiet, lūdzu, vai arī 1,5 gadus vecam bērnam var būt MS? Kā to diagnosticēt? Kāpēc rodas tāds jautājums - pēdējā laikā ir līdzsvara problēmas, bieži krīt, mēdz actiņas aizžmiegt tā, it kā būtu spilgta gaisma, tausta rociņas un kājiņas, bet tur nekā nav. DT galvai taisīta - tur viss kārtībā.

Lasīt vairāk

Ilzes jautājums

kapec tirpst kaju iskis? vai nerva sakniti var spiest rokai,vai i nepieciesama operacija ja i truce kakla rajona.

Lasīt vairāk

Lindas jautājums

Tēma: Ir MS simptomi, bet MRI ir negatīvs

Labdien!

Visas problēmas sākās pēc vienas karstas vasaras dienas, kad pēc sauļošanās pie jūras, atbraucu mājās. Galva plīsa pušu kā vēl nekad, un debesis griezās kopā ar zemi. Nelīdzēja nevienas zāles. Nākamajā dienā ar grūtībām varēju piecelties stāvus, man bija pilnīgs nespēks, nestabilitāte, vājums muskuļos. Nolēmu, ka iepriekšējā dienā es pārkarsu saulē. Kad nākamajā nedēļā nāca klāt arvien vairāk nesaprotamu, vēl dzīvē nebijušu simptomu, es sāku nopietni raizēties. Man nebija spēka nostrādāt nevienu pilnu dienu. Likās, kaut kas nav kārtībā ar manām rokām un kājām. Es nespēju satvert pirkstos mazus priekšmetus, tie vienkārši izkrita. Nespēju nest neko smagu, rokas pašas laida vaļā. Nespēju piecelties stāvus, man vajadzēja pieķerties pie kaut kā, lai tiktu augšā. Radās nesaturēšanas problēmas. Koncentrēšanās, domāšana, rēķināšana, viss padevās ar milzu piepūli. Aptuveni trīs dienas es ar grūtībām spēju lasīt, koncentrēt skatienu uz rindiņu, burti brīžiem dubultojās. Atmiņa bija kļuvusi vienkārši neciešama. Reizēm nespēju atcerēties pat to, ko es darīju pirms vienas minūtes, bet manā darbā tas bija nepieļaujami. Es pieļāvu ļoti daudz kļūdu, lai gan vienmēr esmu bijusi ārkārtīgi precīza. Sapratu, ka joki ir mazi, jāgriežas pie ārsta. Pastāstīju ģimenes ārstam, ka man ir nelielas aizdomas par Laima slimību, jo apmēram pusgadu iepriekš uz vēdera biju pamanījusi nelielu plankumu, kurš vēlāk izzuda. Mani nosūtīja uz asinsanalīzēm - boreliozi, reimatoīdo faktoru u.c. brīnumiem. Rezultāti bija normāli. Tas man izsauca šoku un nesaprašanu, jo visi simptomi turpinājās. Nākamajā vizītē ģimenes ārsts nolēma, ka visdrīzāk man ir veģetatīvā distonija, jo es biju ļoti nervoza, man trīcēja rokas, balss, gandrīz izplūdu asarās. Pēc izrakstītajām zālēm es jutos vēl sliktāk. Pēc tam mani nosūtīja pie psihiatra, kurš jau pēc dažiem jautājumiem sāka brī nīties, ko es pie viņa meklēju. Visbeidzot mani nosūtīja pie neirologa, kurš nozīmēja pārbaudīt vairogdziedzeri un cukura līmeni. Visi rezultāti atkal bija normās. Neirologs man izrakstīja Neiromidin un nozīmēja magnētisko rezonansi galvai. Nejutu, ka zāles man palīdzēja (kopā izdzēru divus kursus). Paņēmu darbnespējas lapu, nolēmu atpūsties mājās, kamēr gaidīju rindā uz MRI.

Visu šo laiku (ap 5 mēnešiem) nakas īpaši nav mainījies. Ir bijušas pauzes, kad jūtos labi, bet ne ilgāk par pāris dienām. Visdažādākie simptomi nāk un iet, bet visizteiktākā joprojām ir tirpšana rokās un kājās, tikpat kā pastāvīgi, dulla galva, reiboņi, sīkšana, šalkoņa ausīs, nestabilitāte un ļoti liels nogurums. Mani šad tad pamodina spēcīga tirpšana naktī. Reizēm pazūd realitātes sajūta. Piemēram, sperot nākamo soli, liekas - es izkritīšu zemei cauri, zaudēju līdzsvaru, grimstu. Atnākot pēc pastaigas mājās man vairāk kā stundu plaukstas un pēdas deg kā ugunīs. Reizēm nepareizi novērtēju augstumu, attālumu, piemēram, ņemot kādu priekšmetu. Bieži ir tā, ka ir grūti nosaukt redzamos priekšmetus īstajos vārdos, jādomā ievērojami ilgāk nekā tas bija agrāk. Citreiz jaucu nosaukumus ar līdzīgiem. Nespēju izteikt savu domu, aizmirstu, ko es vispār biju domājusi teikt. Reizēm redze miglojās. Vair!

 kas reizes ir bijis tā, ka labajā acī attēls rādās ievērojami tumšāks. Galvassāpes ir katru dienu, no vieglām līdz ļoti smagām. Reizēm pirksti neklausa, grūti ilgstoši kaut ko turēt rokā, jo mazāks, šaurāks priekšmets (piemēram, monēta, pildspalva, karote), jo grūtāk. Reti, bet ēdieniem sajūtu neparastas garšas, piemēram, ābols liekas rūgtens, bet kafija, tēja skāba, lai gan līdzcilvēki tajā brīdī to noliedz.

Es biju tik pat kā pārliecināta, ka man ir MS. Arī neirologs nozīmēja pārbaudīt tieši to. Man veica MRI bez kontrastvielas (nezinu, kāpēc bez). Pavisam nesen uzzināju rezultātus. Secinājums - "Bez redzamas pārliecinošas pataloģijas". Esmu pārmeklējusi ļoti daudzus interneta resursus, forumus. Cilvēkiem, kuriem simptomi ir līdzīgi MS, bieži MRI rezultāts ir negatīvs. Viena no versijām ir tā, ka agrīnā stadijā MRI nevar pamanīt pašas jaunākās rētas smadzenēs. Vai ir iespēja, ka man tiešām ir MS, bet tik agri to vizuāli nevar konstatēt? Vai kontrastviela šādā gadījumā būtu palīdzējusi kaut ko vairāk uzzināt? Ko Jūs ieteiktu man tālāk darīt? Es noteikti pieteikšos pie kāda neirologa, vēlos zināt visus viedokļus attiecībā uz maniem nepārejošiem simptomiem un negatīvo MRI. Bet es vēlētos zināt arī Jūsu domas! Jau iekpriekš paldies!

Lasīt vairāk

Zitas jautājums

Tēma: Invaliditāte

Labdien! Man ir MS jau 19 gadus, un ir 3. invaliditātes grupa. Katru reizi pēc MR atrod jaunus uzliesmojumus. Kā dabūt 2. grupu? Vai ar tādu diagnozi 2. grupu var saņemt tikai tad, ja esi guļošs?

Lasīt vairāk

Jāņa jautājums

Tēma: MS pazimes

Sveiki! Man ir jautājums vai MS var izraisīt mazspēju ceļos. Manam tētim jau kā pusgadu ir problemas ar ceļiem ilgaku laiku pastaigājot viņam sāk lodzities ceļi. 

Paldies.

Lasīt vairāk

Līgas jautājums

Tēma: Zāļu lietošana un grūtniecība

Labdien! ļoti ceru, ka Jūs palīdzēsiet rast atbildi!

MS ir manam draugam. Gribam bērniņu, līdz šim gan neizdevās, bet turpinājām pie tā strādāt. Bet, tad atklājās, ka nemaz nedrīkstam radīt bērnus patreiz, jo... Draugs ir pētnieciskajā programā,kur lieto vēl neizpētītus medikamentus. Pārlasot programas līgumu, atklāja, ka zāļu lietošanas laikā un 30 dienas pēc tās, nedrīkst radīt bērnus. Programma vēl ilgs ap 3 gadiem. Diezgan ilgs laiks, ņemot vērā, ka jaunāka jau nekļūst,tā teikt reproduktīvais vecums iet uz otru pusi. Draugs var iztāties no pētijuma un lietot Valsts apmaksātos medikamentus.Tad,ja pareizi saprotu,bērniņu drīkstam radīt. Bet šeit rodas dilemma - gribam bērniņu,bet man ļoti bail kā drauga veselību ietekmēs medikamentu maiņa, vai nekļūs sliktāk,utt. Viņš gan vēlas izstāties no pētījuma dēļ bērna, bet man tik ļoti bail kā tas drauga veselību var ietekmēt. Vai Jūs, lūdzu, varētu dot padomu, lai mūsu lēmums būtu pēc iespējas pareizāk!

Paldies jau iepriekš!

Lasīt vairāk

Aelitas jautājums

Tēma: peldoša sajūta.

Sakiet lūdzu par ko var liecināt simtomi. Apmēram divas nedēlas ir peldoša sajuta. Nevaru nostavet,sajuta ka paģipšu. Sēžot darbā ,nevaru sakoncentreties,reibst galva,,nogurums,nespeks.  Gribas gulet vienkārši gulta un neceltties. Bet miegainibas nav.

Lasīt vairāk

Jolantas jautājums

Tēma: Galvassāpes

Labdien,
Man ir tāda problēma.Man bij iesnas,tad aizlika degunu,sāka sāpēt galva,devos uz aptieku,kur man piedāvāja sinutab simptomu mazināšanai.Kad sāku lietot šīs zāles galvassāpes sāka mīties ar tirpšanas sajūtu galvā un sejā un duņoņu galvā. Ārsts izrakstīja antibiotikas,bet uzlabojumu nav.Pālikusi spiedoša sajūtā galvā,tirpšana,dedzināšana gan galvas apvidū gan sejā un ja ir trokšņains tad dunēšana galvā. Slikti guļu,no rīta grūti piecelties jo dullums galvā.Vai tas nevarētu būt saistīts ar neiroloģiju?

Paldies
Ar cieņu,Jolanta

Lasīt vairāk

Inetas jautājums

Tēma: Magnētiskā rezonanse bez kontrastvielas

Sveiki. Man drīz nozīmēta magnētiskā rezonanse galvai (bet citu apsvērumu dēļ)bez kontrastvielas. Vai ir iespējams redzēt, ja ir MS arī bez kontrastvielas? Jau vairākus mēnēšus ir sajūta, ka rokas un kājas it kā nav pakļautas manai gribai (ir perifērā neiropātija) un neiroloģiskas saslimšanas. Vai šāds varētu būt MS simptoms?

Paldies

Lasīt vairāk

Sofijas jautājums

Tēma: Skreloze

Sakiet, lūdzu, vai Latvijā ir pansionāti MS slimniekiem, kuros viņi tiek pienācīgi aprūpēti. Gaidu atbildi, paldies!

Lasīt vairāk

Kristafora jautājums

Tēma: melnās ķimenes

notiek pētījumi ka melnās ķimenes vai melnsēklītes sniedz palīdzību vēža slimniekiem  un multiplās sklerozes gadījumus , palīdz izstrādāt organismam interferonu vai ir oficiāli dati jo es sapratu ka pētījumi notiek ļoti augstā līmenī tas nav zāļu tanšu piedāvājums.

Lasīt vairāk

Sandras jautājums

Tēma: sāpes kājās

Nonācu līdz rakstīšanai šeit, jo ārste ļoti vieglprātīgi izturas, bet es domāju, ka problēma ir nopietna. Vasarā ļoti smagi kritu, abas kājas bija asinīs, bet tā skrēju uz slimnīcu, jo mira mana māte, tad sāpes nejutu, tās nejutu vispār līdz viņas bērēm, jo biju dziļa stresa stāvoklī, pēc tam tās sākās un ar katru dienu pieaug, man ļoti sāp kājas virs ceļiem, bet es varu brīvi staigāt, bet, kad cenšos piecelties, tad varu to izdarīt, tikai atbalstoties ar rokām, lai svars nebūtu uz kājām, protams, man svars ir nedaudz par daudz, bet ne nu pārāk. sāpes ir arī naktī, kādu laiku bija tādi kā mazi krampji muskuļos, bet ne lielie, vēlēšanās visu laiku tā kā kaulus izstaipīt. Daktere uztaisīja jostas rentgenu un pateica, ka viss normas robežās, bet es nevaru piecelties transportā, nevaru iet pa kāpnēm, nedomāju, ka tas ir normāli. Nezinu, ko pasākt, pie kā iet, jo esmu vīlusies ārstos daudz reižu. Mazliet, bet ne būtiski palīdzēja, kad lietoju neirorubīnu ar Manu B6, arī pretsāpju zāles nelīdz patiesību sakot.lūdzu iesakiet kaut ko. esmu tuvu izmisumam, pēc būtības esmu kustīgs cilvēks un ierobežotas kustības man traucē. Jābilst, ka esmu cukura diabēta slimnieks, bet profesors Galviņš teica, ka cukurs šīs parādības neietekmē. ja es nervozēju, tad kājas tā kā vispār atmirst

Lasīt vairāk

Alitas jautājums

Tēma: vai ir vērts uztraukties?

Man ir biezi galvas reiboni, traucēta koordinācija, biežas, bet ne regulāras problēmas ar redzi, džinkstoņa ausīs, muskuļu nespēks, biezi jutos nogurusi un bezspēcīga. Biju pie ārsta, viņš doma, ka vainīga vestibulārā nervu sistēma. Man ir veikta magnētiskā rezonanse galvai, kur neatrada nekādas īpašas izmaiņas, kā ari mugurkaulam, kura gan problēmu netrūkst, plus visam man ir atklāta liposoma skleroze, kaut īsti nesaprotu, ko tas nozīmē. Vai man ir vērts sākt uztraukties par savu veselības stāvokli?

Lasīt vairāk

Mairitas jautājums

Tēma: izskaisītā skleroze

Vai var ieņemt bērnu no vīrieša, kuram ir izkaisītā skleroze? Vai bērnam nepārmantosies šī slimība? Būšu pateicīga pa jūsu viedokli! Paldies!

Lasīt vairāk

Ilutas jautājums

Tēma: Dedzinoša sajūtas

Pirms mēneša man bija ļoti emocionāls pārdzīvojums, un man ir radusies dedzinoša sajūta uz ķermeņa daļām, muguras, rokām, uz vēdera uz kājām, nekādi apsārtumi nav, tikai dedzinoša sajūta, un arī pastiprināta miegainība, brīžam neskaidra redze, tā kā miglaina, arī svara zudums. Man ir arī uzstādīta Veģetatīvā distonija. Ģimenes ārsts netiek skaidrībā no kā. Varbūt varat ko ieteikt, varbūt kādas papildizmeklēšanas vajadzīgas. Paldies jau iepriekš!

Lasīt vairāk

Anitas jautājums

Tēma: ?

Jau pirms pusgada jautāju par šo pašu lietu. Man bija slikti ar veselību bet pēc 10 kranioakralas terapijas seansiem un ārstnieciskā cigun pielietošanas jutos daudz labāk kaut simptomi neizzuda. Nogurums, nejūtīgums kreisa puse un vājums arī joprojām traucē. Bija aizdomas ka man ir MS bet pirms pusgada to neapstiprināja MR un tālāk neko arī neinteresējos.

Labdien vēlreiz, nepateicu, ka bija nesaturēšanas problēmas, dedzināšanas sajuta mugura un pēdās, tirponis patstāvīgs kreisajā ķermeņa puse, nestabilitāte kustībās (joprojām ir), par cik kreisa puse darbojas savādāk sanāk ka kājas ķeras, neizjūtu abas ķermeņa puses vienādi, un pieskārienus kreisā pusē jūtu vājāk. Jautājums ir vai tas var viss būt no mugurkaula deformācijas kakla daļā jo MR izmeklējumos it kā Perēkļus kas liecina par MS neatrod. es labprāt ierastos uz konsultāciju LJMC pie neirologa jo man bija 2 speciālisti pie kā gāju un viens teica ka nekas tas nav bet otrs teica ka ir gan. Kas tam ir nepieciešams un vai var ar ģimenes ārsta nosūtījumu.

Lasīt vairāk

Voldemara jautājums

Tēma: Aizdomas par MS.

Tad nu ta: jau vairak ka nedelu man ir neskaidra redze, tada ka nerealitates sajuta brizhiem, vispar man ir konstateta Vegetativa distonija, kuras arstesanai es lietoju AD fenozepamu, es vairs nespeju iztureet sho nerealitates sajutu iesakiet ko man darit, ieprieks shi nerealitates sajuta un neskaidra redze bija tikai brizhiem, vai iespejams, ka man ir nevis VD bet gan MS?

Lasīt vairāk

Samantas jautājums

Tēma: Kāpēc duras labajā pakrūtē un labajā plecā?

Labdien! Esmu 32.gadus veca. Jau divas dienas duras krūtīs,labajā pusē. Sāpes iet uz plecu un kaklu ar. Sāp nepārtraukti arī naktī. Pastiprināti sāp elpojot,runājot,klepojot. No kā tas varētu būt?

Lasīt vairāk

Ineses jautājums

Tēma: Diagnoze-insults.

Man 17.08.2012.saslima mamma,diagnoze-insults,63.g.vecums,kreisa puse paralizeta,bet runa.Mes dzivojam Salacgriva un es pirmo reizi saskaros ar tadu slimibu ka insults,sakiet,ludzu,kur es varetu sameklet specialistu ergoterapeitu un protams par samaksu nodrosinat savai mammai kustibu atjaunosanu.
Ar cienu,Inese.

Lasīt vairāk

Emmas jautājums

Laba diena! Pirms dažiem gadiem, t.i., 2006.gadā man diagnosticēja ISO (isolated syndrom), kad man bija viena acs pilnībā aizmiglojusies. Toreiz man tika taisīta punkcija muguras smadzenēm un MR galvai. Šāds simptoms man nav atkārtojies, taču ik pa laikam ir tirpušas pēdas, kājas, pēdējo nedēļu parādījusies tāda kā tirpoņa pirkstu galos. Šodien knapi varēju uzkāpt pa kāpnēm, šķiet, kājas tādas kā smagas, tādas, kā nespēcīgas. Taisnības labad gan jāpiebilst, ka man ir arī problēmas ar muguru, t.i., ir diagnosticēja starpskriemeļu disku trūce, mugura arī sāp. Vai mans ISO ir pārvērties par MS?!

Lasīt vairāk

Annas jautājums

Tēma: MS vai mielopātija?

Labdien! 

Pirms 2 gadiem sākās stipras sāpes krūts rajonā. Pagājušajā gadā pie sāpēm pievienojās rokas tirpšana, sāpes visā ķermenī pēc slodzes. Ar laiku tirpšana pargāja, bet sāpes palika, gulēju neiroloģiskās nodaļas stacionārā – terapija ilgstošu efektu nesniedza.
Šī gada jūnijā pazuda ķermeņa jūtība (masāža laikā sajūta, ka to taisītu caur jaku), tad sākās roku un kāju tirpšana, pēc dažām dienām pievienojās arī dedzināšana – sakumā rokās un tad visā ķermenī. Šajā periodā krasi pasliktinājās atmiņa. Runa dažreiz arī palika dīvaina – nevarēju izrunāt vārdus, vajadzēja runāt lēnāk. Vēlāk pievienojās sāpes kreisajā acī, tirpšana un dedzināšana sejas muskuļos un viļņveidīgs nogurums.
Vajadzēja griezties pie neirologa. Pēc apskates tika novēroti augsti kāju un roku refleksi, vēdera dobuma refleksu neesamība, jušanas traucējumi kājās un rokās un nestabilitāte Rombera pozā. 
Pēc elektromiografijas rezultātiem: traucējumi kortikospinālajā traktā.
Pēc MR: pataloģiju nav, muguras smadzeņu saspiedums arī nav novērots. 

Par ko vēl var liecināt kortikospinālo traktu bojājumi? Vai simptomi var liecināt par RS sākumu? Ārsts pagaidām nevar izlemt pat RS vai mielopātijas esamību?

Lasīt vairāk

Enija jautājums

Tēma: Asinsspiediens 12 gasus vecai meitenei

Kads ir normāls asinsspiediens 12gadus vecai meitenei.

Lasīt vairāk

Lauras jautājums

Tēma: Miega artērijas nosprostojums

Labdien, manai omai ir noteikta šī diagnoze un ir plānota operācija - stents ievietošana. Gribēju vaicāt - Cik augsta riska operācija tā ir, kā notiek process un atlabšana. Paldies

Lasīt vairāk

Lidijas jautājums

Tēma: MS

Sveiki.

Man galva atklaja 6 pereklisus!!! Veicot lumbalo punkciju, un sutot uz Belgiju analizes, neko konkretu neapstiprinaja. Ko man dariit, lai butu 100% parliecinata, ka esmu vesela?

Citas analizes, ari ir nezskaidras, piemeeram, Laima slimiiba. Jau divreiz veicu, sis analizes, bet nav atbildes. 

Lasīt vairāk

Gata jautājums

Tēma: Grūtniecība

Labdien,es gribētu painteresēties par tādu lietu - mana mana sieva jau 4 gadus slimo ar ms... mums jau ir 4.5 gadus vecs deliņš, bet lieta tāda, ka negaidīti sieva palika stāvokli, un jautājumi ir tādi -  vai sieva drīkst būt stāvoklī, ja slimo ar ms un vai ir sagaidāmas atkal kādas problēmas, t.i. paasinājumi?

Lasīt vairāk

Gaļinas jautājums

Tēma: Veselība

Ko varētu nozīmēt sajūta, ka „trūkst” pēda?

Lasīt vairāk

Marinas jautājums

Tēma: Veselība

Man ir 40 gadi. Ir izteikti stipra vemšana, tirpst rokas un kājas, galva nesāp? Ko darīt?

Lasīt vairāk

Lauras jautājums

Tēma: AQP4

Labdien!

Mans jautājums skar šīs slimības diagnostiku, tā kā man pašlaik precīzi nevar noteikt vai man ir ms, veicu akvaporīna 4 antivielu analīzes, pašlaik pie ārstējošā ārsta netieku, tādēļ gribēju vaicāt: kādam nolūkam šīs analīzes tiek veiktas un kā skaidrot atbildi - negatīvs vai pozitīvs?

Lasīt vairāk

Janas jautājums

Tēma: acis

Man sap acis un kadas var but sekas no ta ja var but vispar sekas no saposam acim vai tas var nozimet kad vajag brilles un taluma un tuvuma mazliet miglojas burti

Lasīt vairāk

Inetas jautājums

Tēma: Sāpes vēdera

Sveicinati,nevaru saprast, kas pa vainu, kad eju uz toleti pa lielo, kamer iztuksojas sap, reizem aizcietejumi, reizem skidra izeja, patstavigi pus vederu, un vel pie tam sap mugura, tapec nevaru sapras pie kada arsta iet? Paldies

Lasīt vairāk

Kristas jautājums

Tēma: Psihologs

Kurā mājas lapā varētu aprunāties ar psihologu?

Lasīt vairāk

Kristiāna jautājums

Tēma: Sāpes galvā no briļlu nēsāšanas.

Labdien! Pirms 2 dienām man izrakstīja brilles acu ārsts iepriekš man bija -1,bet tgd viņa pateica,ka vajagot -1,25.Es nēsāju 2 dienas,bet kad nēsāju brilles spiež galva un pēc tam sāp. Vai man ir nepiemērotas brilles?

Lasīt vairāk

Innas jautājums

Tēma: MS?

Labdien!

Mani jau daudzus gadus nomoka milzīgs nogurums, nakstīs sāpes mugurā... esmu pārbaudīta un nekādas slimības neatrod. Pirms trim gadiem atklāja glaukomu abās acīs.. spiediens apturēts ar pilienu palīdzību, bet acis sāp un miglojas, acu ārsts neko neatrod, apmēram trīs gadi savādas sāpes kājās un rokās, it īpaši spiedoša sajūta no pēdām līdz celim, jutīga āda, ceļi ta kā karst, pačamdot karsti nav.. ķermenis stīvs, it īpaši kājas, ir izmainījusies gaita, kājas palikušas švakas, tirpst rokas un kājas, dažreiz jūtos tā kā noreibusi... esmu izmeklēta: vairogdziedzeris, sirds, plaušas, komjūtertomogrāfija mugurai arī laba. Vēl esmu pamanījusi, ka ātri runājot pasaku nepareizi vārdu.. jūtos briesmīgi, bet ir kad attiet un jūtos labi, izņemot muguras sāpes un nogurumu kas ir vienmēr. Neirologs nosūtīja uz Vecmilgrāvja slimnīcu uz konsultāciju, bet neiroloģijas nodaļa atvaļinājumā.. esmu izmisusi, bet cenšos saglabāt mieru!

Kas man kaiš?

Lasīt vairāk

Zanes jautājums

Tēma: Zāļu lietošana

Dzīvoju Irija, manai vīra mātei ir MS! Ārsti ir izrakstījuši zāles, kas jašpricē katru dienu, noteiktā vietā! Diemžēl šis cilvēciņš jūtas pats kā ārsts un var nedēļām nešpriceties-kad izdomā,tad atkal lieto zāles! Paiet viņai jau sagadā problēmas,daudz ko aizmirst un brižiem nav iespējams saprast viņas runas spējas! Jautājums-kas var notikt,ja nelieto zāles regulāri?

Lasīt vairāk

Natālijas jautājums

Tēma: MS un operācija - Mugurkaula kakla daļas stenoze

Labdien! Kanāls kakla daļā ir sašaurināts līdz 4-5 mm. Vai MS pacienta stāvoklis pēc operācijas nepasliktināsies? Vai praksē bija šādi gadījumi (MS pacienta operācija)? Kādas bija sekas? Paldies

Lasīt vairāk

Daces jautājums

Tēma: VD?

Man ir sāpes, stīvuma sajūta pakauša daļā,spiediena sajūta pierē,tad rodas arī baiļu sajūta,dulla galva,grūti elpot,žņaudz kaklu un nevaru paēst, jo grūti kustināt žokli.Galvas sāpes nepāriet visu dienu, bet iepriekš minētie simptomi parādās ap plkst.12.00.Reizēm ātri sitas sirds.Esmu izmisumā, jo vairs neatceros, kad jutos īsti labi.

Lasīt vairāk

Edītes jautājums

Tēma: BCT

Labdien. Sakiet ludzu pie kada specialista Latvija vai kur citur arzemes man ar berninu butu jagriezas pie diagnozes BCT. Velos  uzlabot berninam dzives kvalitati, bet visi apbraukatie profesori Riga Bernu kliniskaja slimnica tik suta majas, bet berninam paliek sliktak. Tikai fizioterapija mums nepalidz, pie ka griezties ari neviens neko nesaka.

Paldies, ar cienu Edite.

Lasīt vairāk

Jeļenas jautājums

Tēma: MS vai nē

Viss sakās februārī - pazuda redze kreisajā acī, diagnoze – akūts izkaisīts encefalomielīts, retrobulbārs neirīts. Pēc ārstēšanas 4 mēnešu garumā redze atjaunojās, bet pēc 2 dienām sakās problēmas ar redzi labajā acī (izkrīt redzes lauki). Šobrīd redzu ar abām acīm. Kāda ir prognoze? Pārējie MS simptomi netiek novēroti.

Lasīt vairāk

Nadeždas jautājums

Tēma: veselība

Sakiet lūdzu cik maksā operācija un vai man ir cerība izveseļoties?

Lasīt vairāk

Ērikas jautājums

Tēma: Vai drīkst lietot transfer faktorus MS ārstēšanai?

Labdien!

Man diagnosticēja MS. Pēc stacionārās ārstēšnas man ieteica lietot transfer faktorus. Vai maz drīkst viņus lietot pie šīs diagnozes? Kādu iedarbību no tām man gaidīt? Jau iepriekš paldies!

Lasīt vairāk

Svetlanas jautājums

Tēma: MS

 

Labdien!

Manam dēlam 24 gadi, viņš ir guļošs. Dziļa kreisās puses spastiska hemiparēze ar lieliem funkciju traucējumiem. 2010 gadā viņš saslima, bija uzskaitē pie neiropatologa. 2011 gadā jūlijā zaudēja samaņu, pēc tam pats aizgāja pie neiropotloga. Ārsts nozīmēja inkekciju krusu mājās, bet par Ms nepateica un nenosūtīja pie ārsta, kas ar to nodarbojas. Tagad viņš patstāvīgi neko nevar izdarīt, guļ, ar palīdzību varam tikai apsēsties, vingrojam un taisām masāžas. Es gribētu uzzināt vai es varētu lietot fampridīnu lai Ms neprogresētu, jo ne kādas zāles mēs nelietojām. Viņam bija krampju lēkmes ar samaņas zudumu.

Lasīt vairāk

Madinas jautājums

Tēma: Par psihes izmaiņām MS pacientiem

Gribētos uzzināt, kāda ir psihes traucējumu veidu statistika pie MS diagnozes? Un pats galvenais – vai var MS pacients būt psihiski vesels?

Man slimo vīrs. 27 gadi. MS ap 6 gadiem. Saasinājums pēc pus gada, kad sākās slimība – abi izpaudās kā jūtīguma traucējumi (kreisās puse hemihipestēzija). Saņem interferona terapiju jau 3 gadus. Tagad injekcē genfaksonu. Saasinājumu nav gandrīz 5 gadus. Tagad piekopj aktīvo dzīves veidu, strādā (intelektuālais darbs), pie tam sanāk ļoti labi. Psihe šobrīd stabila. Pārdzīvoju par nākotni...
Pati esmu ārste. Būšu priecīga uzzināt kolēģu viedokli! Jau iepirekš pateicos par atbildi!

Lasīt vairāk

Nadeždas jautājums

Tēma: Spastika

Man vairākus gadus ir spazmas muguras lejasdaļā, dzīvoju kā korsetē. Masāžas un vingrošana nepalīdz. Reimatoīdais faktors nav atklāts. Ir neliela protrūzija, bet sāpju nav. Ko man darīt? Kur meklēt palīdzību, es jau esmu izmisumā.

Lasīt vairāk

Anitas jautājums

Tēma: MS

Labdien.

Magnētiskā rezonanse manam vīram gan galvas, gan muguras smadzenēs uzrādīja aktīvus perēkļus. Ir izteikti jušanas traucējumi kājās (tirpšana)  jau gandrīz gadu, kā arī - žņaudzoša stīpveida sajūta virs jostasvietas.

Cik liela % ir MS iespējamība? Vai nepieciešamas vēl kādas analīzes MS diagnosticēšanai?

Lasīt vairāk

Unas jautājums

Tēma: MS vai Veģetatīvā distonija

Labdien, man tika diagnosticēta VD, dzeru zāles kopš 2011.gada oktobra, bet diezko labāk nav. Pēdējās dienās ir tādas sajūtas, kā: smagums galvā, visu dienu sajūta, kad neesmu pamodusies, jau 4 dienu durstošas sajūtas muguras vidienē, kā arī sajūta tāda, kad rokas no elkoņiem uz leju un kājas no ceļgaliem līdz potītēm būtu pildītas ar cementu (smaguma sajūta).Ceru, ka nebūtu novirze uz MS. paldies

Lasīt vairāk

Ināras jautājums

Tēma: MS

Regulāri apmeklēju neirologu, jo man ir epilepsija. Bet nu jau vairākus gadus man ļoti reibst galva. Tā reibst, kad es kaut ko daru, eju ārā,staigāju pa dzīvokli u.t.t. Asinsspiediens ļoti normāls. Galva nereibst tikai miera stāvoklī. Vispār, apnicis dzīvot. Neirologs neko man nesaka, nekādas procedūras nav norīkojis. Un tagad mann ir aizdomas, man ir izkaisītā skleroze. Jā, pēdējā laikā ir ļoti liels nespēks, naktīs drebuļi. Kā man dzīvot tālāk? Atvainojiet, ka traucēju. Ar cieņu - Ināra. Man būs 57 gadi.

Lasīt vairāk

Ingas jautājums

Tēma: Par CT metodi

Labdien! Man pirms 3 gadiem tika veikts galvas izmeklējums ar CT metodi slēdziens ka patoloģijas galvas smadzenēs nav konstatētas. Es gribētu zināt vai ar šo izmeklējumu pietiek,lai izslēgtu tādu slimību kā multiplaskleroze?piebildīšu, ka diagnozi neroloģi man uzstādīja- veģetatīvā disfunkcija.Paldies!

Lasīt vairāk

Santas jautājums

Tēma: Sports

Vai peldes ar delfīniem, jāšana ar zirgu var  palīdzēt šīs slimības ārsniecībā?

Lasīt vairāk

Selgas jautājums

Tēma: Redzes problēmas

Labdien!

Man  meitai uz īsu pazudusi redze vienai acij.Vai tas varētu būt kas nopietns?

Lasīt vairāk

Gerdas jautājums

Tēma: Galvassāpes

Labdien.

Mokos ar galvassāpēm nu jau 5 gadus. Otrais bērniņš man dzima ar ķeizargriezienu pie epiduārās anastēzijas. Tā kā man 2 reiz operēta skolioze,dakterei bij grūti trāpīt mugurā. Otrajā dienā pēc ķeizara man sākās nežēlīgas galvasāpes un nu jau 5 gadus cenšos sadzīvot ar viņām. Daudz vingroju,peldu,bet katru otro dienu sāp galva. Esmu veikusi galvas asinsvadu pārbaudi,galvas kompjūtertomogrāfiju,rentgenu kakla daļā,bet neirologs nekā slikta tajos nesaskata. Izrakstīja man TROXEVAZIN,minimālus uzlabojumus jūtu,bet tomēr dummums nepāriet. Esmu dzirdējusi par KAVINTONU. Vai ir vērts palietot?

Paldies.

Lasīt vairāk

Anitas jautājums

Tēma: MS_natalizumab

Sakiet, kādā stadijā šobrīd ir Natalizumab iekļaušana kompensējamo zāļu sarakstā?

Lasīt vairāk

Ineses jautājums

Tēma: Bezcukura diabets

Labdien. ES rupejos par Omiti kurai ir bezcukura diebets cukurs 3.3. Es nezinu kaadus edienus drikst dot kadus ne. Ko ir jaievero lai uzlabotu cukuru asinis?

Lasīt vairāk

Anitas jautājums

Tēma: MS

Labdien, biju pie neirologa kuram ir aizdomas par CNS saslimsanu bet isti nezinu ko domat, izrakstija man zales neiromidin, pentilin. aizsutija uz MR galvas smadzenem un pie okulista. aizdomas par MS, bet gimenes arstam sledziena ierakstija izkaisits encefalomielits vai tas ir saistiti? nosutijuma uz MR diagnoze MS, un japarbauda vai nav retrobulars neirits pie acu arsta. man jau gribetos ceret ka neko neatradis kaut daktere bija diezgan pariecinata ka tur nav labi.

Lasīt vairāk

Kristīnes jautājums

Tēma: betaferons un mazasinība

Ja lietojot betaferonu parādījusies mazasinība, vai var lietot dzelzs preparātus, lai to novērstu?

Lasīt vairāk

Ivetas jautājums

Tēma: vai man ir MS

Labdien!

Man tirpst rokas, pēdējā laikā ir pasliktinājusies atmiņa un kā lai saka, vakar ejot uz tualeti sāka tecēt gar kāju. Vai satraukumam ir pamats? Paldies!

Lasīt vairāk

Aijas jautājums

Tēma: Vai tiešam nav

Labdien.

Mans jautājums varbūt Jums liksies dīvains, bet tomēr- tātad man ir 27.gadi. 2008.gadā man veica pirmo MR galvai, jo bieži sāpēja galva, atklāja vairākus sīkus perēkļus, uz to brīdi pārliecinošu datu par MS nebija, ieteica MR kontroli dinamikā, 2010.gadā veica atkārtotu MR galvai un viss tas pats, kas pirmajā MR tie paši perēkļi, bez skaita izmaiņām un dinamikas, par cik galva vēl sāpēja un reibonis nāca klāt, nespēka sajūta/nogurums 2012.gadā veica pilno MR Galvai, kakla un krūšu daļai un redzes nerviem, un atkal viss tas pats, kas 2008.gadā-galvā tie paši perēkļi bez izmaiņām, citās ķermeņa daļās neko neatrada. Biju pie dakteres teica-ka viss, kārtība MS var izslēgt pilnībā, ka perēķļi galvā ir kā sekas pēc kādas neiroinfekcijas un reibonji un galvassāpes/dulluma sajūtas ir sekas tam. Es esmu tā pārbijusies par to MS, ka tagad nevaru nomierināties, visu laiku māc šaubas, ja nu man vinja tomēr ir, kādā apsl!

ptā, grūti diagnosticējamā veidā.....sakiet vai tā tas varētu būt, vai man jāliekas mierā, un ja 3 MR slēdzieni ir nemainīgi tad tā nu patiesi ir izslēgta līdz galam?

vēl tikai gribēju piebilst, ka redzes asums arī ir samazinājies, un reibonis ir teju kā paskatos pa labi/kreisi tā noreibst, galvas dullums ir jau teju 10gadus, bet reibonis un redzes asuma samazinājums aptuveni 1gadu.MR taisīts jau 3x, kā jau iepriekš minēju viss bez izmaiņām, daktera viedoklis, kā jāuzlabo imūnsistēma, tad pāries ieprieksh minetie simptomi, lūdzu dodiet savu redzējumu uz to, varbūt tiešām esmu pārlieku salasījusies par šo kaiti, un ja jau no 2008-2012gadam MR slēdzienos nekas nav mainījies, tad var to izslēgt 100%?

Ar nepacietību gaidīšu Jūsu atbildi.

Paldies

Lasīt vairāk

Zanes jautājums

Labdien!

1. Kāpēc citi saasinājumi pēc laika pāriet, bet citi nē? Man par laimi līdz šim visi ir pārgājuši. Vai tie sakrājas un tad paliek? Vai ir bojājumi, kas automātiski neatjaunojas...?

2. Vai bojājums smadzenēs var rasties, man nejūtot? Piemēram, notirpst kaut kādā punktā uz neilgu laiku un pāriet vai arī tas noteikti tad nav saistāms ar ms.

3. Lasīju, ka grūtniecība pozitīvi ietekmē ms norisi. Ārsts saka, ka tā ir pārāk liela slodze imūnsistēmai. Es jutos tajā laikā ideāli!

Paldies!

Lasīt vairāk

Jāņa jautājums

Tēma: MS pazīmes

Labdien.

Tātad tas sakas jau kādu menesi atpakaļ.Sākas redzes pasliktināšanās(brilles jau 2 gadi lietoju),tagad arī miglošanas,vēl es nejūtu tik ļoti kā kādreiz.Ir arī tāda kā griļošanās sajūta,bieži skrienu sienās vai cilvēkiem virsū.Man pēdejo nedēļu tirpsts arī kājas un rokas, ir tāda karstuma sajūta,citreiz ari naktīs noguļu.Biju pie neirologa teica ka viss normāli,pārbaudija,bet drošības pēc nosūtija uz MR. Vai man tagad ir ļoti jāsatraucās?

Lasīt vairāk

Kristapa jautājums

Tēma: Vai Jūs varētu man palīdzēt atbildēt uz jautājumu?

Vēršos pie Jums, jo vairāk sāku iedziļināties tajā, kas ar mani notiek pēdējā laikā. Saliekot visu kopā pa plauktiņiem, jau kopš padsmitnieka vecuma sevi tādu atceros, ik pa laikam tas uznāk un pāriet. Tad nu izstāstīšu simptomus.
Padsmitnieks būdams, es vienmēr pārnācu mājās no skolas un gāju gulēt, jo bija liels nogurums. varēju stundām ilgi vārtīties pa gultu. Mācīties negribējās, tikai ar lielu sevis piespiešanu varēju mācīties. Prātā arī nepalika, tikai tad, kad audzinātājas piedraudēja ar slikto atzīmi, tad gan iegaumēju. Par laimi, tikai nesaprotu, kā - esmu pabeidzis maģistrus.
Jau vairāk kā 7 gadus man ir hroniskas iesnas. Tās radās dēļ aizlūzuša zoba, kad visu laiku deguna blakusdobums bija pilns, līdz kamēr nonāca līdz galvai, kur vien daži milimetri bija atlikuši, lai skartu smadzenes (vai kā savādāk). Zobu beigās izrāva un kopš tā laika man vienmēr ir iesnas.
Bieži ir tā, ka uznāk "atmiņas zudumi" - pēkšņi nevaru atcerēties, kas bija jādara, kā atsevišķas lietas sauc, skatos virsū, kaut kur pazīstama lieta, bet nevaru nosaukt vārdā. Kad cilvēks nosauc man savu vārdu, es dzirdu, taču neatceros, uzskatīju, ka esmu neuzmanīgs.
Tajā laikā, kad notika lielais iekaisums, es griezos pie dakteriem, profesoriem, neirologiem. Taču profesors man ieteica mainīt vidi, nodarbošanos. Ar to nebeidzās mans stāsts. Ir veikta datortomogrāfija, kurā arī redzams bija tas iekaisums, to bildi arī ārsti pētīja.
Ir reizes, kad liekas, ka sliktāk dzirdu, bet tad liekas, ka pat ļoti labi dzirdu. Pārbaudīju dzirdi, teica, ka ir ļoti laba, tad vaicāju, vai var uztaisīt magnētisko rezonansi. Pēc šīm bildēm pateica, ka ar mani viss ir kārtībā. magnētisko rezonansi veica galvai.
Jau vairāk kā desmit gadus ir tāda sajūta, ka galvai ir uzlikts tāds kā vāks virsū, ka varētu to noņemt un viss notiktos, ka paliktu vieglāk. Tāda sajūta pienāk, aiziet, tagad atkal ir atnākusi - ir apgrūtināta informācijas apguve un uztvere, īpaši jau stresa apstākļos, tad vispār daudz kas atsitās un nepaliek prātā. Kad ir ļoti mierīga vide, tad es jūtos ļoti labi, taču tādu mirkļu ir ļoti maz un tas kļūst man par apgrūtinājumu, jo no manis prasa daudz, bieži vien nesaprotu, kamdēļ no manis to prasa un kā to visu lai izdara - paiet laiks un tad atnāk ideja.
Lasīju starp simptomiem, ka salšanas sajūta - jau no padsmit gadiem man rokas vienmēr ir bijušas ledus aukstas, arī vasarās tā mēdz būt, ceļgali jūtīgāki palikuši. Es ikdienā nevaru griezties apkārt - galva uzreiz reibst. Pirms kāda nepilna gada ar koordināciju nedaudz švaki bija - ievēroju, ka nespēju vairs tik brīvi rīkoties ar rokām, ka izkrīt, kas paņemts, nespēju nolikt, kur vēlos, bet tas ilga tikai pāris dienas un nodomāju, ka nekas īpašs.
Pagājušā gada beigās biju pie zobu ārsta un veica anestēziju, tajā mirklī man skatiens dubultojās un jokaini bija skatīties uz piecām minūtēm.
Tam visam pa virsu iet lielais nogurums - cik sevi atceros, vienmēr gribas gulēt, par ko man ļoti pārmet dzīves biedrene. Jūtos vienmēr miega badā.
Sanāca tāds ļoti garš stāsts par mani, taču vēlējos izprast, kas ar mani notiek un es ļoti ceru, ka neliels priekšstats ir radies par mani un Jūs varēsiet man palīdzēt, iesakot, ko tālāk darīt.

Vēlreiz paldies!
Kristaps Bernavs

P.S. Mans ģimenes ārsts īsti nav ieinteresēts iekš ārstēšanas, jo ir bijušas lietas, ko esmu caur citiem ārstiem dabūjis cauri - nosūtījumu uz pārbaudēm.

Lasīt vairāk

Agneses jautājums

Tēma : redze

Kas man jādara, lai uzlabotu savu redzi?

Lasīt vairāk

Anitas jautājums

Tēma: nezinu ko darīt

Labdien, man jau gribetos domāt, ka nav man MS un droši vien, ka nav ari, bet man ir zinamas bažas. 2008.gadā man bija aptuveni 2 mēnešus slikti: sākās viss ar stiprām sāpēm kājās - naktī nevarēju gulēt, miegainiba, nespēks, tirpa kreisā ķermeņa puse. MR parliecinošus perēkļus neatrada, bet atrada mugurkaula deformacijas un neirologs konstatēja VD. Kadu laiku centos  lietot medikamentus ko man izrakstīja izņemot antidepresantus bez tiem iztiku. Ar laiku jutos normāli un domāju, ka būs labi. Neapmeklēju masāžas un fizioterapiju jo nebija līdzekļu, centos vienkārši vairāk kustēties. Viss bija normāli kam;er 2011. gada augustā nenokritu no riteņa. Kritu uz asfalta un sasitu kreiso pusi vairak kā labo, nekas nebija lauzts tikai sadauzits. Galva tiešu traumu neguva, bet mazliet smadzeņu satricinājums bija jo 2 nedēļas man bija riktīģi slikti. Pirms kritiena bija tāda divaina sajuta tapēc neesmu droša vai gadījumā nekritu tapēc, ka zaudēju samaņu, īsti neatceros pašu kritienu un pēc kritiena bija tāda ledaina sajuta kreisajā plecā... Sasitumus apārstēju un takā domāju, ka būs labi, bet tad oktobrī man sāka sāpēt kājas tā ka paiet nevarēju, pēc mēneša sākas bieža vajadzība uz tualeti un nesaturēšana (bija iekaisums ko izārstēja), bet nesaturēsana nepāriet... tagd jau mēnesi sāp darusmīgi mugura un tirpst reizēm atkal galvas kreisā puse, galvassāpes arī palikušas lielākas. Analīzes janvāra sākumā bija ideālas, bet tiko pēkšņi pazemināti leikocīti, eritrocīti, hemoglobīns, MCHC hemoglobīns vid. eritrocītos. tad vēl kopš kritiena man kreisā roka vājāka palikusi, krīt laukā viss, pēkšņi krūze var izkrist nenokā vai kaut kas lielāks....

Vai man būtu iemesls domāt, ka tomēr vajag pārbaudīt vēlreiz MS?

Paldies

Lasīt vairāk

Anetes jautājums

Tēma: MS

Labdien, man ir 21 gads, sieviete. Jau kādu laiku man ir tādi simptomi, kā priekšmetu krišna no rokām, dažkārt pat maizes šķļēle izkrīt no rokas, tāda sajūta ka nekontrolēju savas rokas. Palēlināta domāšana, nespēja noncentrēties, dažkārt ir tā, ka rakstot ar roku uzrakstu vienkāršus vārdus ar gramatikas kļūdām, kaut arī pati saprotu, ka tas ir uzrakstīts nepareizi. Dažkārt grūtības sagādā domu izteikšana, pasaku neloģiskus teikumus. Iepriekš tā nekad nav bijis. Vai tie varētu būt multiplārās sklerozes simtomi?

Lasīt vairāk

Svetlanas jautājums

Tēma: reiboņi

Labdien! Man ir 45 gadi, pēdējā laikā reibst galva. Spiediens stabils (pateicoties tabletēm). Aptuveni gadu atpakaļ iestājies klimakss. Ir novērojami kakla osteohondrozes simptomi. Varbūt Jūs varētu noteikti reiboņu cēloni. Paldies.

Lasīt vairāk

Daces jautājums

Tēma: flogenzims

Vai poliartritu  ari palidz arstet?

Lasīt vairāk

Evas jautājums

Tēma: Simptomi un MR
Sveiki!
Vēlējos uzzināt, vai Magnētiska rezonanse ir pietiekams izmeklējums, lai noteiktu/izslēgtu MS diagnozi?
Mana problēma ir sekojoša: aptuveni pirms 10 mēnešiem man sāka sāpēt galva, katru dienu, pēcpusdienāss. Piedevām man sākās salstoš sajūta pēdās/pēdās un plaukstās, kā arī  skudriņas. Problēmas ar atmiņu, aizmirsu sarunātas pusdienas un citas svarīgas lietas, neatceros nesenus notikumus, grūti atrast pareizos vārdus runājot, kā ari saku pilnīgi nepareizus vārdus vajadzīgo vietā. Piedevām labajai rokai un kājai novēroju izmainītu motoriku, bija grūti rakstīt ar roku, šūt, paņemt sīkus priekšmetus, rakstīt uz datora.
Saņēmu nosūtījumu uz MR galvai un muguras vidusdaļai. Tur neredzēja nekādas izmaiņas, kas liecinātu par MS. Jāatzīmē, ka šie simptomi man bija kādus 2 mēnešus un tad pārgāja (pirms MR izdarīšanas. Pēc tam jutos labāk, izņemot atmiņu.
Taču  pirms divām nedēļām (pagājuši 8 mēneši), man atkal viss sakas no jauna, ar galvas sāpēm, atmiņu, runu, sajūtu rokās, u.c.
Tāpēc es saku domāt par to vai Magnētiska rezonanse ir pietiekams izmeklējums MS??

Jau iepriekš paldies,
Eva

Lasīt vairāk

Andras jautājums

Tēma: Attieksme
Slimoju jau 10 gadus, varu strādāt, lietojot piemērotas zāles. Bet dīvaina ir dažu kolēģu attieksme. Viņi mēģina mani sargāt, izpaužot manu saslimšanu citiem. Es pati to neesmu gribējusi, un man tas nepatīk. Par slimību zināja tikai darba devējs. Nezinu,kā rīkoties šajā situācijā .Bet sajūta ir ļoti slikta.

Lasīt vairāk

Lidijas jautājums

Tēma: mugurkauls
Labdien! Rentgena L4-5 ,L5-S1 bilaterāla, pārsvarā ,osāla foramināla
spondiloartroze > L4-5 , L5-S1 disku cirkulāras t,sk,dorsālas mediolaterālas protūzijas ar nelieluietekmi uz durālo maisu !  Sakiet  lūdzu vai  es  varētu  apmeklēt  NUGOBESTmasāžas  gultu !  Sāpes  ir  stipras !  Ko Jūs  ieteiktu  ?

Lasīt vairāk

Zanes jautājums

Tēma: EBV
Labdien. Pirms 4 mēnešiem man pasliktinājās pašsajūta - parādījās
paaugstināta temperatūra, ļoti liels nogurums, šad tad miglojās acis. Ārsti 4
mēnešus mani izmeklēja un tikai tagad atrada Epšteina Barra vīrusu. Lietoju
antibiotikas, bet labāk nepaliek. Cik saprotu, 4 mēneši tas ir ilgs laiks, lai
imunitāte tiktu novājināta. Vai tas, ka šis vīruss man ir tik ilgi, palielina
iespēju saslimt ar MS?
Internetā par EBV var salasīties īstus šausmu stāstus. Cik īsti ir nopietns
Epšteina Barra vīruss?
Liels paldies par atbildēm!

Lasīt vairāk

Annijas jautājums

Tēma: vai iespējams ka man ir MS?

Labdien! Man ir 16 gadi. Pirms aptuveni 1,5 gadiem kad pa dienu pastaigājos pa āru mansāka tirpt labā roka, sāpēja kreisā acs un tad pēc dažām minūtēm sākatirpt sejas labā puse, jutos slikti. Es pagulēju, un tad  pārstāja. Tagad bijaotrā reize, kad ar mani tā notika. viss sākās ar kreisās acs sāpēm, tad pēc~10 minūtēm man sāka tirpt labā roka, kļuva smaga un viss krita ārā no tās,tad kad rokas tirpšana mazliet bija mitējusies, man sāka tirpt seja- deguns,lūpas labajā sejas pusē, tad vaigs, un mazliet vēlāk tirpa kakla labās pusesdaļa, paralēli tam visam nespēju koncentrēties un minimāli miglojās kreisāacs. visa šī tirpšana un sāpes ilga aptuveni 20 minūtes, ne vairāk. Tadpagulēju kādas 2 stundas, viss pārgāja. Vai man ir iemesls uztraukties?

Lasīt vairāk

Līvas jautājums

Tēma: veselība

Kā cilvēks var strādāt tā, lai būtu veselīgs dzīvesveids?

Lasīt vairāk

Evijas jautājums

Tēma: vēlos uzzināt vai man varētu būt multipla skleroze

Sveiki! Mani jau 3 reizes ir piemeklējusi lēkme, kura izpaužas - sāktirpt roka, tirpšana pāriet uz seju, tirpst deguns, mute, mēle un tad es nespējuneko pateikt, sajūta, ka nemāku runāt, cenšos, bet sanāk izdvest tikai skaņu. Vienā reizē mēģināju telefonā uzrakstīt īsziņu, ka man ir sākusies lēkmelai apkārtējie cilvēki saprastu kas notiek, bet nekas skaidrs nesanāca, parastitas turpinās ar šausmīgām galvas sāpēm, asām sāpēm deniņos. Visas 3 reizesnav bijušas gluži vienādas, katrā reizē ir bijis kas savādāks. Visiizmeklējumi tika veikti 2010 gadā, biju pie neiroloģes, kura mani nosūtīja uzkakla rentgenu, kur ir l2-3, l3-4,l4-5 nobīde uz muguras pusi aptuveni 0,2cm, betteica, ka tas esot normāli, biju uz brahiocefālo asinsvadu dupleksskenēšanu arkrāsu kodētu doplerogrāfiju (viss cik sapratu ir normāli), biju pārbaudītvairogdziedzeri ( viss kārtībā), veica asinsanalīzes ( viss kārtībā), bijugaiļezerā uz pārbaudi EEG, kur uz papīra tika uzrakstīts - pamatritms -reudcēts, nestabils, reģ. difūza zemas ampl. dizritmija, kas būtiskipastiprinās funkc.slodzes testu (HV) ietekmē. Okcip.novad.reģ.alfa aktivitātear vid. frekv. 10-11 Hz, izteikta ampl. asimetrija dx>sin, sevišķi fona EEG. Hiperventilācijas ietekmē reģistrējas bilatereālas teta grupas frontāli unģen.polimorfu viļņu paroksizmi ar asu-lēnu viļņu kompl.veidošanos nosm.mug.zonām (kā atip.epikompl.? dziļajās deniņu strukt.), epizdo. sin>dx,pārliec.monop.pier.ar ref.ausu el. EEG ar izteiktām difūzām iritatīvāmizmaiņām, abu pusložu frontālo struktūru disf-jas pazīmēm. Ir paaugstinātasparoksizmālas gatavības pazīmes, nedaudz vairāk datu par iritatīvu dis-ju(epileptiformu?) kreisajā sm./p. deniņu daivā. Tipiska epiaktivitāte nereģistrējas. EEG nav pārliecinošu datu par fokalitāti. ( visu norakstījukā bija rakstīts lapā). Pēc visām izmeklēšanām devos atpakaļ pie neiroloģes, kura diemžēl ieteica neko nedarīt.  Īsti jau neviens man tā arī nepateica no kā tas viss ir . Ar vecākiem nolēmām nepadoties un  ģimenes ārsts iedeva norīkojumu uz ARS pieneirologa, kurš domā, ka man esot migrēna ar komplicētu auru, veģetatīvādisfunkcija un iedeva norīkojumu uz magnētisko rezonansi, kur parādīja mazugļotādas sabiezējumu apakšžoklī. Tā viss apstājās. ( Lēkme man bijaseptembrī 2010. gadā) un magnētiskā rezonanse bija 3. janvārī 2011. gads.)Pienāca pavasaris un lēkme bija atkal klāt. Nonācu slimnīcā, kur pie manis arīatnāca neiroloģe un noteica, lai esmu pie viņas 5dien no rīta. Vakarā palaidamājās ( nogulēju kādu laiku pie sistēmas, iedeva kādas zāles, jo bijadrausmīgas galvas sāpes). Slimnīcā tajā izrakstīšanas lapā bija rakstīts -migrēna ar komplicētu auru. 5dien devos pie neiroloģes, kura mani aizveda piecitas ārstes, kura man izrakstīja zāles, kuras dzert noteiktā secībā, kad sākaslēkme ( paldies! dievam , ka lēkme nav bijusi), šī pati ārste, kura man izrakstīja šīs zālesveica man brahiocefālo asinsvadu duplex skenēšanu). Nezinu kāpēc, bet maninepamet doma, ka tā nav migrēna ar komplicētu auru, jo parasti tiem kuriem irmigrēna bieži sāp galva. Man galva sāp ļoti, ļoti reti. Lasīju internetā kas ir tā veģetatīvā disfunkcija un mani simptomi, manuprāt,neliecina, ka man būtu veģetatīvā disfunkcija. Pēdējā lēkme, kura bijapavasarī sākās ar to, ka ar kreiso aci skaidri nevarēju visu saredzēt, takāzvīguļoja skatoties. tā man bija pirmo reizi. Ceru, ka Jūs izlasīsiet šo manu garo ziņojumu un izteiksiet savu viedokli. Paldies! :)

Lasīt vairāk

Baibas jautājums

Tēma: kas man kaiš?

Labdien!

Esmu 27 gadus jauna jauniete!!!Mani moka sāpes visā ķermenī!!Man dakteri ir uzstādījuši diagnozi negatīvs spondioartropija. Mani moka sāpes mugurā, ir brīži, kad man sarauj krampī, sākot no krustu kauliem uz leju kājās, sāpes ir nenormālas, paiet 2-3 min līdz pāriet, bet nēpāriet uzreiz, jūtu turpmākās dienas un sāp astes kaula rajonā, grūti pārvietoties, ar sāpēm!!Krampji atkārtojas, un ar vien biežāk zaudēju līdzsvaru uz ielas, krītu uz vienu pusi!

Palīdziet, iesakiet, kur man griezties pēc palīdzības, pie kādiem speciālistiem!!! Jo man ārstē locītavas, bet man vieglāk nekļūst!

Lasīt vairāk

Oskara jautājums

Tēma: MS

Sveiki,piedodiet ka rakstu ar kljudaam, rakstu no Vaacijas un datoram nav Latvieshu druka. Mana sieva slimo ar MS,  jau LV sho slimiibu noteica aarsti, mans jautaajums vai no shaas slimiibas ir iespeejams sievieshu dzimumorganos rasties seniite, ar nepatiikamu aromaatu? Ta it ka pa sho slimiibu daudz lasu,ievaacu informaaciju, esu uz visu gatavs, bijushas sekas jau ka kaaja paliek nejuutiiga,bet peec nedeljas paargaaja! Luudzu atbildiet uz manu jautaajumu!!! 

Jau ieprieksh pateicos! 

Lasīt vairāk

Vitas jautājums

Tēma: par pārtiku

MS centrā izdala bukletu, kurā ir info, ka MS slimniekiem nevajag uzturā lietot vistu olas. Taču rajona neiroloģe ieteica vismaz divas reizes nedēļā apēst ar cukuru saputotu vistas olas dzeltenumu. Kam ticēt?

Lasīt vairāk

Zanes jautājums

Tēma: MS

Vai cilveks, kas slimo ar MS drīkst smēķēt  un lietot alkoholu?

Lasīt vairāk

Anitas jautājums

Tēma: kā palīdzēt?

1. Vai ir zināmi kādi augi, ko varētu lietot multiplās sklerozes ārstēšanā? Ir lineļļa, bet varbūt vēl kāds augs? Nevar būt, ka mūsu senči neko par to nebūtu zinājuši.

2. Kā šo slimību sauca senāk?

Lūdzu atrakstiet, slimniece, kam vēlos palīdzēt, ir kundze gados, bet viņa cer. Vienīgi cerība to tur pie dzīves.

Jau iepriekš pateicos!

Lasīt vairāk

Kristafora jautājums

Tēma: operācija Maskavā

TV ziņo par kaut kādām operācijām Krievijā , vai ir info.

Lasīt vairāk

Vitas jautājums

Tēma: pārtikas eļļasEs esmu no tiem slimniekiem, kas Betaferona dēļ netur labu prātu uz MS ārstēšanas sistēmu. Pavasarī man tika mazinātas stenozes jūga vēnās. Jūtu, ka lēnām atgūstuzaudēto funkcionalitāti. Radās iespēja iegādāties mārdadžu eļļu, lietoju to jau otro mēnesi un jūtu spēku gan fiziski, gan garīgi pieaugumu (gan ļoti lēnā progresijā, betpieaugums ir patstāvīgs un asinsainā esot tikai viena bēta T (kileršūnu) iztrūkums, bet to es ārstēšu imunologa uzraudzībā. Kā Jūs vērtējat omega 6 un omega 9 lietošanu, kuras ir dabīgā veidāmārdadžu eļļā?

Lasīt vairāk

Polīnas jautājums

Sveiki! Vai pastāv hidrofobija?Man ir jāapmeklē baseins, bet es neprotu peldēt un man ir ļoti, ļoti bail no ūdens, vasarās vispār netuvojos peldvietām. Man ir bail mācīties peldēt, jo es to neprotu un baidos noslīkt. Varbūt tās ir tikai iedomas?

Lasīt vairāk

Līgas jautājums

Pirmkārt, paldies, ka ir tāda mājaslapa!Man ir visi MS simptomi un pazīmes, man tika veikta magnētiskā rezonanse, bet es nobijos un rezultātus dakterei tā arī neparādīju. Ir pagājis pusotrs gads, bet simptomi tikai pastiprinās. Es izlasīju, ka šo it kā neārstējamo slimību tomēr ārstē vai vismaz bremzē tās progresēšanu, tāpēc man jautājums, vai var ieteikt labu speciālistu, kas tieši šo slimību ārstē? (pirms tam regulāri 3 gadus apmeklēju dažādus ārstus, bet neviens neiedomājās nosūtīt pieneirologa...)

 

Lasīt vairāk

Rasmas jautājums

Manai mammai šī slimība tika konstatēta vēl pirms manas dzimšanas. Vai šī slimība var būt iedzimta?

Lasīt vairāk

Zanes jautājums

vai man ir ms ja man tirpst rokas, kājas.? es pirms kāda laika sasitu galvu.? vai no tā var rasties ms.? man pirms tam veica izmeklējumus un man neko tādu neparādīja. Bet tagad man bija magnētiskā rezonanse un man pasaka, ka man ir ms. Man nav ne redzes traucējumi nekā no citiem simptomiem tikai tirpst rokas kājas...

Lasīt vairāk

Martas jautājums

ja ilgstoši tirpst roka, reizēm miglojās redze, agrāk novēroju priekšmetu nesaturēšanu, izkrīt no rokām. Bērnībā bija galvas trauma, ļoti bieži sāp galvas kreisā puse, tagad ļoti sāp kreisais gurns un izstarojās sāpes uz kāju. vai man ir iemesls uztraukumam, man ir 45 gadi. paldies

Lasīt vairāk

Artura jautājums

Nesen manam tuvam radiniekam ārsts konstatēja MS. Pēc izrakstīšanas no slimnīcas, gan es, gan arī citi ģimenes locekļi ir pamanījuši, ka viņas raksturs ir būtiski mainījies. Runa neiet ne par depresiju, ne arī par kaut to tam līdzīgu. Raksturs ir mainījies tādā veidā, ka šīs cilvēks vai nu nedzird, vai arī negrib dzirdēt to, ko viņam saka, viņš neieklausās citu viedokļos. Runāšana ar viņu vienkārši nav iespējama, jo vienmēr viss viņai nepatīk, visiem nav taisnība izņemot viņas pašas teikto. Tomēr gribētu piebilst, ka garastāvoklis viņai ir labs, kā ārsts teica „viņa ir eiforiskā”. Esmu gatavs palīdzēt viņai sadzīvot ar šo slimību, bet vienkārši nesaprotu kā lai to izturētu...  Diez vai šajā situācija varētu uzdot kādu jautājumu, iedodiet vienkārši kādu padomu. Paldies!

Lasīt vairāk

Patrīcijas jautājums

vai uzsākot ārstēšanu ar Rebiff 44, var apmeklēt solāriju? Un kā ir ar pirts apmeklēšanu?

Lasīt vairāk

Baibas jautājums

Sveicināti! izlasīju Jūsu mājas lapā, ka cilvēkiem, kuri slimojuši ar EBV ir augsts risks saslimt ar MS. Man patreiz ir 28 gadi un šis vīruss uzliesmo jau 2. reizi. Vai ir kādi ieteikumi ko es varētu darīt, lai profilaktiski samazināt MS saslimšanas risku? Paldies jau iepriekš! 

Lasīt vairāk

Ingas jautājums

man ir ms. Deviņus mēnešus ēdu Herbalife kokteili un jūtu ,ka man ir radies tāds kā enerģijas pieplūdums, atkāpies milzīgais nogurums, atgriezies dzīvesprieks. Vai ir kāda pieredze ms un herbalife lietošanā no medicīniskā viedokļa?

Lasīt vairāk

Rasas jautājums

Lūdzu, pastāstiet par Jums zināmajiem nāves gadījumiem pēc vēnu angioplastijas! Lūdzu, uzrādiet statistiku par suicīdiem un izteiktiem slimības gaitas pasliktinājumiem Jūsu praksē pacientiem, kuri lieto imūnmodulatorus! Paldies! Lai Jums skaista diena!

Lasīt vairāk

Anitas jautājums

Ja ir atrastas stenozes, kādēļ mums tagad jāsatopas ar tādu jautājumu -kā dokumentu sakārtošanu oficiālā līmenī. Nekas bīstams tas nav, jo neviens ārsts nepakļauj savu darbību šādam riskam.Kā var apgalvot, ka nepalīdz, ja nav mēģināts. Ok -palikšu tajos 23% , kam tas nepalīdzēja, bet nemēģināt -tas ir noziegums pret slimniekiem. Tas neārstē Ms, bet noteikti uzlabo fizisko pašsajūtu un tas nav mazsvarīgi!!!Pazūd nepārtauktās sāpes galvā, miesā, kājās, parādās līdzvars .Jā -fizioterepeitiem pēc procedūras būtu liels darbs veicams, tas viss ir iespējas -mums ir gan lieliski ārsti~ atsaucīgi, gan lieliski fizioterapeiti.Līgatnē bija MS slimnieku novērošanas programma, bet nu vairs nav!Lūk, darbs ms centram, lai atjaunotu šo programmu. Ja šāda darbība nepalīdzēs -atgriezīsimies pie ripu pielietošanas, lai gan man personīgi -ripas neko nedod.

Lasīt vairāk

Vitas jautājums

Tā kā to MS pacientu vidū, kuriem ar UC, CT vai MRV konstatētas jugylaris vai azygos vēnu stenozes, ir liela neziņa un neinformētība, vēlos Jūsu viedokli; kādos gadījumos stenožu mazināšana kakla vēnās būtu ieteicama, kādos labāk no procedūras atteikties?Un vēl man ir jautājums par kāju venozo atteci, vai tā ir sasitīta ar jugylaris?

Lasīt vairāk

Marata jautājums

Marats

Labdien! 2010. gada decembrī es nokļuvu slimnīcā, tika noteikta diagnoze MS. Kaut gan reāli esmu slims jau divus gadus. Ārstēja ar prednizolonu tabletēs, un pakāpeniski es atlabu. Tagad kājās paliek vēl kāds notirpums. Terapijas laikā biju stipri pieņēmies svarā. Tas ir skaidrs, ka treniņi sporta zālē man pagaidām ir aizliegti. Bet kā, piemēram, ir ar pirtīm? Vai es drīkstu savā tagadējā stāvoklī iet pirtī? Un kad Jūs ieteiksiet man atsākt treniņus? Perspektīvā man tiks izrakstīts Betaferons. Vai šis preparāts ir savietojams ar alkoholu– ja, protams, doza būs lielāka, ka viena šampanieša glāze sagaidot Jauno gadu? Jau iepriekš paldies!

Lasīt vairāk

Vitas jautājums

Sveiki!Ar labiem sekojošiem funkcionālajiem rezultātiem nule esmu atgriezusies no balonavenoplastijas procedūras. Jūtos par 50% labāk. Beidzot varu ēst siltu ēdienu, neesmu sagurusi, spēkslēnām atgriežās, labajā acī nav migla, labās auss dzirdamība uzlabojusies,kustību amplitūda un spēja pārvietoties uzlabojusies. Jūtos pat ļoti labi,salīdzinot ar pirmsprocedūras laiku. Priecājos, ka atmiņa un domāšanasspējas, informācijas uztvere uzlabojas.Šajā sakarā pārskatu MSIC (Multiplās sklerozes izpētes centra) man savulaiknozīmēto medikamentu terapiju un nevaru saprast- Kāpēc mani uzlika uzBetaferona, ja zināja, ka man ir depresija un es lietoju Zoloft? Kāpēc manizrakstīja Ibuprofēnu drudža mazināšanai, ja zināja, ka lietojuantidepresantu?Abos MSIC izrakstos, kas ir ģimenes ārsta rīcībā, norādīts, ka man Betaferonapanesamība ir laba, bet es ne reizes netiku to minējusi. Visas reizes trīs gadulaikā, kad ierados uz konsultāciju MSIC, lūdzu, lai man noņem Betaferonu,jo ikpārdienas ir drudzis, mocos ar pilnīgu nespēku- uz ko saņēmu atbildi, janeturpināšu špricēt Betaferonu paliks sliktāk. Kā Jūs komentētu šo nonespeciālista puses šķietamo terapeitisko nesakarību?

Lasīt vairāk

Vitas jautājums

Vai MS slimnieks var lietot alveju?

Lasīt vairāk

Maijas jautājums

 Esmu slima ar MS un ar epilepsiju, taču nevēlos lietot zāles copaxone kādascitas zāles es vēl varētu lietot??? Ar cieņu!

Lasīt vairāk

Karīnas jautājums

Vai Jūs lūdzu paskaidrotu, kas ir optiskais neirīts? Tas ir minēts kā simptoms, taču diemžēl parasts cilvēks nespēj saprast kas tas ir!

Lasīt vairāk

Irinas jautājums

Labdien!Sakiet, lūdzu, vai MS slimnieces var lietot orālus kontraceptīvus, un ja var, tad kādus līdzekļus no tiem ir labāk lietot? Es izlasīju, ka šīm zālēm piemīt arī antimineralkortikoīda īpašība. Vai tas var kaut kādā veidā pasliktināt veselības stāvokli vai izprovocēt paasinājumu?Ar cieņu, Irina.

Lasīt vairāk

Ineses jautājums

Labdien! Iesakiet lūdzu labu neirookulistu.

Lasīt vairāk

Daces jautājums

Labdien! Gatavojos veikt venoplastiju, tāpēc vēlos uzzināt kādas varbūt nevēlamās blaknēs procedūrai? Jūsu mājas lapā ir minēti nāves gadījumi, vēlos iepazīties ar statistiku, jo nekur tādu neatradu.

Lasīt vairāk

Baibas jautājums

Labdien! Mana mammai jau vairāk kā 10 gadu ir diagnosticēta MS.Interesējamies- vai viņai ir tāda iespēja kaut kur Latvijā ārstēties ar Reitera terapijas metodi?

Lasīt vairāk

Anitas jautājums

Labdien! Daudzus gadus slimoju ar MS. Pirms trim gadiem tika izoperēta dzemdes mioma, olnīcas, kā rezultātā bieži ir 'karstuma viļņi'. Vai būtu ieteicamahormonu aizvietojoša terapija?

Lasīt vairāk

Maksīnas jautājums

dažreiz es jūtu smagumu kājās. Man ir 15 gadi. Vai tas neietekmēs manu tālāko dzīvi?

Lasīt vairāk

Līvas jautājums

Esmu ļoti uztraukusies. 2010 gada vasarā man uz nedēļu parādījās simptomosminētie  kognitīvās funkcijas traucējumi.. Visu to laiku nogulēju, īstinesapratu, kas notiek, tad pārgāja, pēc 3 mēnešiem atkal uz nedēļuatgriezās. Tagad jau pusgads ir pagājis, bet pēc vīna lietošanas atkal irparādījušies šie traucējumi (nu jau 6. diena). Vai ir pamats domāt, ka tievarētu būt MS simptomi?

Lasīt vairāk

Liljanas jautājums

Labdien.Man vēl nav diagnosticēts 100%, ka ir MS, bet ģimenes ārstam ir aizdomas, jo jautā kā ar redzi, kā ar citam sajūtām ķermenī. Sūta pie neirologa, kas var nosūtīt uz magnētisko rezonansi.Lai gan elektroencefalogramma parāda to, ka smadzeņu aktivitāte ir samazinājusies, ir dezorganizācija, tad tur vēl kaut kādi viļņi pasīvi.Ir redzes dubultošanās, dedzinošas sajūtas dažādos ķermeņa apvidos, reizēm samaņas zudumi, ne jau tā ka ģībonis, bet dažu sekunžu apziņas aptumšošanās, kam seko dezorganizācija.reizēm Notirpst kāja, vai ejot sagrīļojos.Par nogurumu runājot, tas ir, bet ne jau tik milzīgs kā palasot ko raksta cilvēki.Es vēlētos zināt, vai tiešam tas varētu būt MS?Jo līdz nākamai vizītei pie neirologa un muguras punkcijai ir diezgan ilgi jāgaida.Esmu cilvēks, kas zināmā mērā tomēr grib zināt ar ko ir saskāries,un kaut nedaudz sagatavoties, ja tas protams vispār ir iespējams.Aizmirsu piebilst vēl vienu simptomu, sāka tirp mēle. Man ir tāds darbs, ka jāstrādā ar iekārtām, un vai tad ja tas tomēr ir MS, tas varētu būt bīstami, jo tos apziņas zudumus, es iepriekš paredzēt nevaru, nav ne nelabas dūšas, ne galvas reiboņus, tie notiek un viss.Kompjūtertomogrāfs parādīja, ka galvā visskārtībā.

Lasīt vairāk

Laumas jautājums

Gribēju uzzināt vai ir iespējams iegūt grupu, slimoju jau 4gadus, koordinācijas traucējumu man nav, tikai labajā acī centrāla skotoma. kas man būtu jādara?

Lasīt vairāk

Danas jautājums

Sveicināti! Man pašai nav MS. Ar šo kaiti slimo mana māsa. Viņaidiagnosticēja šo slimību pirms 5 gadiem. Šobrīd viņai ir liela problēma ar ceļu locītavām. Viņai uznāk ik pēc pāris stundām ļoti asas un stipras sāpes ceļos. Viņa dēļ tām sāpēm nevar paiet, grozās pa gultu kā slieka un sten. Sakiet, vai sāpes ceļa locītavās var būt saistītas ar MS vai ir jāmeklē cita kaite?

Lasīt vairāk

Annas jautājums

Tagad ir pilns internets ar ziņām, ka Gaiļezerā ir veikta Latvijā pirmā šāda operācija (venoplastijas operācija) MS ārstēšanai. Visi priecājas par labajiem rezultātiem. Kā Jūs kā MS specializēts neirologs komentētu šo priecīgo ziņu?

Lasīt vairāk

Andreja jautājums

gribētu,lai cien. Dr. KALNIŅA uzraksta kaut ko pozitīvu par ccsvi, jo75% pcientu tak ir uzlabojumi! tagad iznāk, ka 73% jāpakļaujas 27%. patikacien.dr. Kalniņas informatīvais raksts par ccsvi, bet invazīvie radialogi takNEĀRSTĒ MS, bet TIKAI likvidē vēnu stenozes. p.s. mani burtiski nodzina no galdaGaiļezerā   :(  vēlētos, lai cien.dr. Kalniņa uzraksta pozitīvas atsauksmespar Gaiļezerā un Stradiņos veiksmīgi veiktajām venozajām angioplastijasoperācijām. esmu gatavs tam, ka varu palikt tajos 27%, kuriem nav uzlabojumu.

Lasīt vairāk

Aināra jautājums

Kur vislabāk ir griezties, lai veiktu diagnisticēšanu ir vai nav MS? Ar cieņu, Ainārs

Lasīt vairāk

Tamāras jautājums

Labdien. Manai meitai ir 26 gadi. Pēc MR rezultātiem tika noteikta diagnoze - MS. Tirpst roku pirksti un kāja.Mūsu neirologs ieteica uzgaidīt trīs mēnešus, lai noskaidrotu dinamiku. Nekādu nozīmējumu nebija. Ko mums nepieciešams izdarīt, lai nekavētu laiku? Ar cieņu, Tamāra

Lasīt vairāk

Vitas jautājums

Vai ginka preperātus var lietot MS slimnieki, piemēram, Gingium, Ginko Biloba Pluss.

Lasīt vairāk

Klaudijas jautājums

Sakiet,vai ir kāda rehabilitācijas valsts programma MS slimniekiem? Vaivaram ieteikt kādu fizioterapeitu Daugavpilī?

Lasīt vairāk

Ingas jautājums

Kapeec solumedrolu nedriiks izrakstiit vieteejie neirologi, kaadreizvareeja? Katru reizi jaabraukaa buus uz Riigu, ja ir paaasinaajums un bezsolumedrola nekas neliidz.

Lasīt vairāk

Ievas jautājums

Vai ir vērts traucēt dakteri ar lūgunu tikt slimnīcā kaut uz 3dienām uz solomedrola sistēmām, ja ir jūtami sliktāk Vai slimnīca joprojām irtukša? Ko darīt? Izbraukāt nekur nevaru. Paldies!

Lasīt vairāk

Vitas jautājums

Manu jautājumu LMSA Kurzemes reģiona nodaļa ieteica pārsūtīt Jums, proti- Kuras apdrošināšanas firmas veselības apdrošināšanas polisi visizdevīgāk iegādāties MS slimniekam, kurš ārstējas Multiplās sklerozes izpētes centrā?

Lasīt vairāk

Ingas jautājums

Kas var būt ja neārstē izkaisīto sklerozi? Cik ilgs laiks vajag, lai to konstatētu?

Lasīt vairāk

Kitijas jautājums

Vai Latvijas ārsti un zinātnieki izrāda interesi par CCSVI? Vai pastāv iespēja, ka angioplastiju ,pēc itāļu prof. Zamboni metodes, varēs veikt arī Latvijā?

Lasīt vairāk

Vitas jautājums

Kādus uztura bagātinātājus no piedevu plašā klāsta Jūs ieteiktu MSslimniekiem? Lai varētu uzņemt: Kalcija 200mgMagnijs 70mgSelēns 35mcg Cinka 50 mg Gingko Biloba 120mg Priežu mizas ekstrakts 100mg Hroms Polynicotinate 400mcg. Un sakiet- vai minētais un devas ir ieteicamas MS slimniekiem? Paldies!

Lasīt vairāk

Ksenijas jautājums

Labdien! Vai cilvēkiem, kuriem ir MS, ieteicams lietot ingveru (tēju u.c.)? Paldies!

Lasīt vairāk

Irēnas jautājums

MAN 3 GADUS ATPAKAĻ UZLIKA ŠO DIAGNOZI. LIKA TAISĪT MAGNĒTISKO REZONANSI,TĀ KĀ NAV NAUDAS, TAD NEESMU TO VEIKUSI. VISU LAIKU, PERIODISKI MAN REIBST GALVA,TIRPST ROKAS UN KĀJAS, IR DĪVAINAS GALVASSĀPES. TAGAD ARĪ ROKAS SĀK TRĪCĒT. MAN JĀSTRĀDĀ,BET ES TO GANDRĪZ VAI NEVARU. PAVISAM TRAKI PALIEK, PIE PIEPŪLES. PAT VĒSTULI RAKSTOT, SĀK VISS JUKT. VAI TAS IR NOPIETNI?

Lasīt vairāk

Ilonas jautājums

Labdien!Man ir milzīgs nogurums jau 3. gadus.(ir mazasinība visu šo laiku, 37 gadi)Tas ir jau no rīta, bet uz vakaru ir tā, ka šķiet, ka varētu sabrukt.Esmu novērojusi, ka man ir paradījušās grūtības izrunāt garus, sarežģītus vārdus, izrunas grūtības svešvalodā, koncentrēšanās grūtības, lasot nevaru izlasīt vārdu, pa vārdam, it kā pārlecu teikumiem, neuztverot lasīto. Man ir augstākā izglītība, strādāju ilgu laiku bankā, bet pēdējos gadus gatavojot dokumentus pastāvīgi kļūdos, to pat nepamanot. Atmiņas traucējumi, ir tā,   ka reizēm pat neatceros, ka man kāds ir ko teicis vai iedevis.Spēlējot tenisu, nespēju noteikt pareizo bumbiņas nokrišanas vietu.Sen ir tirpums kājās, bieži sāp mugura. Tagad ir parādījies jauns simptoms, šķiet ka brīžiem miglaini redzu (redze it kā ir laba).Vai ar šādām sūdzībām būtu jāgriežas pie neirologa? un ja ir, tad kurbūtu labākas diagnostikas iespējas?Ģimenes ārsts nogurumu, mazasinību neuztver kā kādas slimības simptomus.

Lasīt vairāk

Daces jautājums

Mans vīrs jau vairākus gadus slimo ar MS, lieto Avonex. Vēlējos jautāt vaišīs zāles var iespaidot grūtniecību? T.i vai pastāv kādi riski bērnam, jatas tiek ieņemts kamēr tiek lietotas zāles?

Lasīt vairāk

Vitas jautājums

Vai  PYCNOGENOL® 20mg N60, kas satur bioflavonoīdus (lielā daudzumā ūdenī šķīstošos proantocianidīnus,procianidīnus), kas ir spēcīgi dabiskie antioksidanti,var lietot ms slimnieki?

Lasīt vairāk

Olgas jautājums

Manai meitai ir 27. MRT – demielinizējošs process, debija. Simptomi visi sakrīt, bet ārstēšana man rada aizdomas. Tāds iespaids, ka ārsts... gaida, kad viņa paliks galīgi slima – berlitions, milgamma, cerebrolizins, solkoserils, neirovitans, vestibo, glicīns... Tāda diagnoze un TĀ ir visa ārstēšana? 2 nedēļas dienas stacionārā. Kas man jādara, pa kādām durvīm jādauza, lai kaut vai apstādinātu šo procesu? Sēžu pa naktīm internetā... Ļoti ceru uz atbildi, paldies! (nedzīvojam Latvijā)

Lasīt vairāk

Rinas jautājums

Mans tēvs slimo jau vairāk kā 10 gadus, diagnoze uzstādīta 5 gadus atpakaļ. Gaitas funkciju traucējumi iegurnī. Iesakiet kādas ir ārstēšanas metodes?

Lasīt vairāk

Gunitas jautājums

Gribēju paprasīt-   vai Jūs varat ieteikt kādu dienas stacionāru vai sanatoriju? Gaidīšu kādu labu padomu.

Lasīt vairāk

Ingas jautājums

Uz kādām operācijām dodas MS slimnieki (laikam uz Poliju)un ko operē?

Lasīt vairāk

Dmitrija jautājums

Sakiet, lūdzu, ja MS progresē un jau ir daudz stipru izpausmju, tad slimnīcā vienmēr "ārstē" tikai ar trentalu? (ir pārbaudīts personīgi)

Lasīt vairāk

Vijas jautājums

Sveicināti! Jūnijā bija MS paasinājums, ārstēja ar solmedrolu, tad lietoju trental, palika vieglāk. Pārdienām spricēju betaferon. Decembrī saslimu ar angīnu, lietoju antibiotikas. Pēc laika sāka tirpt sejas labā puse. Daktere ieteica lietot Ginko un Pentilin. Kāda ir pieredze, pēc kāda laika varētu būt uzlabojumi? Tirpoņa neatstājas jau mēnesi. Pateicos, ka uzklausījāt.

Lasīt vairāk

Lilijana

Ko nozimē-difūzi asi potenciāli, difūzi lēni viļņi

Lasīt vairāk

Natālijas jautājums

Labdien! Lūdzu, atbildiet uz manu jautājumu. Man parādījies smagums kājās (jau veselu mēnesi). Pavadīju kādu laiku slimnīcā, kur deva zāles (kavintonu, piracetāmu), smaguma sajūta kājās pārgāja, bet kad izrakstīja no slimnīcas atkal parādījās smagums un kreisai kājai neliels vājums, it sevišķi dienas otrajā pusē un pēc ilgstošās sēdēšanas pie datora. Tagad lietoju encefabolu, vitamīnu B12, berlitionu, betaferonu. Sakiet, lūdzu, vai tas ir slimības paasinājums vai tik nežēlīgi izpaužas MS simptomi?

Lasīt vairāk

Vitas jautājums

Vai rīkojos pareizi? Tā kā Triovit dažkārt man rada izsitumus, meklēju

alternatīvu- esmu izvētījusi un jau iecienījusi vitamīnus Gerimax Mylti Energy 50+. Man līdz tiem 50+ vēl labs laiciņš ejams, bet vitamīnu sastāvs, manuprāt, ir ideāls mundrumam, kalcija, magnija, selēna avots. Vai šie vitamīni ar žeņšeņa piedevu MS slimnieki var lietot un kādās devās, domāju ilgtermiņā?

Paldies

Lasīt vairāk

Nadjas jautājums

Lūdzu, palīdziet! Meita slimo ar MS no 2007. gada. 2010. gadā  notika slimības paasināšanās pēc dēla piedzimšanas. Staigāt var tikai ar citu palīdzību, pat pati paēst nevar.)

Lasīt vairāk

Natālijas jautājums

Labdien! Sakiet, lūdzu, kādas procedūras poliklīnikā es varētu apmeklēt, lai uzlabotu savu stāvokli?

Lasīt vairāk

Daces jautājums

Sakiet, kā izskaidrot, ka man jau 10 gadus (kopš slimoju ar MS), man nav novērota paaugstināta ķermeņa temperatūra? Ja jūtos slikti, tā parasti ir vēl vairāk pazemināta.

Lasīt vairāk

Gunitas jautājums

Labdien, te jums raksta medmāsiņa ,kas strādā mājas aprūpē. Patreiz man aprūpē ir pacients ar Ms saslimšanu, vinš slimo jau desmit gadus, un pacients man vaica vai viņam ir iespeja apmeklēt kādu sanatoriju un cik tas viņam izmaksās, un gribētos viņam palīdzēt šajā jautājumā. Varbūt ir iespējas jūsu MS centrā rehabilitaciju iziet un kā to var izdarīt. Vēl pacients divreiz gada iziet iv terapiju, tikai ģimenes dakteris atsakās izrakstīt solumedrolu, kā tādā gadījumā rīkoties un varbūt ir kāds cits medikament , ko varētu mājas apstakļos lietot . Paldies par uzklausīšanu un gaidu atbildi.

Lasīt vairāk

Rasas jautājums

Pirms 1,5 gadiem beidzās kāds klīniskais pētījums, kurā piedalījās 25 MS slimnieki no Latvijas. Zāles it kā bija aminoskābju preparāts. Vai ir ziņas, kā pētījums beidzās? Vai zāles ir Kanādā jau reģistrētas?

Lasīt vairāk

Evitas jautājums

Man ir noteikta MS diagnoze, lietoju betaferonu, pēdējie gada laika nevaru sūdzēties par saasinājumiem. Bet nesen sākās sāpes sirds rajonā (pārsitieni)Vai MS var „uzbrukt sirdij”, jeb tas ir cits stāsts?

Lasīt vairāk

Jāņa jautājums

Noklausījos šodien radio rīta programmā sarunas par MS. Palasīju jūsu mājas lapu. Man zināmas aizdomas , ka man arī varētu būt problēmas šās slimības sākumstadijā. Kādas ir primārās izmeklēšanas metodes, lai noteiktu šo diagnozi ? Man ir kardiostimulātors. Prieks par manas bijušās VEF kolēģes Skaidrītes Beitleres aktīvo darbību MS biedrībā.

Lasīt vairāk

Vitas jautājums

Kādi jaunumi ir MS specifiskās terapijas medikamentu lauciņā - proti, vēlētos info par medikamentiem tablešu formā, kas samzina par 30-40 % MS simptomus?

Lasīt vairāk

Irinas jautājums

Labdien! Mani mulsina, ka zāļu – Transfer Faktor - aprakstā teikts, ka tā sastāvā ir supresori, kuri laicīgi pārtrauc imūnsistēmas atbildi (viena no Transfer Faktor funkcijām). Kā ir patiesībā? Vai Jūsu praksē ir bijuši MS pacienti, kuri ir lietojuši šo preparātu? Jā jā, kādi bija rezultāti? Ar cieņu, Irina.

Lasīt vairāk

Jautājums par pirti

Vai karsēšanās pirtī var ietekmēt MS saasinājumus?

Lasīt vairāk

Aināra jautājums

Pēdējā laikā ir samērā daudz informācijas par CCSVI saistibu ar MS. Kāds ir JMC neirologu viedoklis šajā jautajumā? 

Lasīt vairāk

Karīnas jautājums

It kā nekas īpašs nekaiš, tāpēc nepierakstījos, lai vēl vairāk nepagarinātu rindu tiem, kam paasinājumi. Ja man tas sāksies, ņemšu EVAK karti un sēdīšos tuvākajā reisā uz Londonu. Bet varbūt Tallinā ir zinoši speciālisti?

Lasīt vairāk

Inetas jautājums

Vai zāles thiogamma un milgamma  ir valsts kompensējamo zāļu sarakstā? Paldies! 

Lasīt vairāk

Janas jautājums

Vēlos iestāties Jūsu asociācijā, jo slimoju ar multiplo sklerozi. Kā to izdarīt? Ar cieņu Jana.

Lasīt vairāk

Vitas jautājums

Labdien cien. Dakteri!

1. Sakiet, lūdzu, vai pārvākšanās dzīvot uz saulaināku un siltāku vietu pie jūras, piemēram, Spāniju, Itāliju utt., varētu mainīt MS gaitu uz labo pusi? Slimība ir konstatēta nesen un ir sākumstadijā.

2. Vai 11 perēkļi galvas smadzenēs (2 no tiem aktīvi) tas ir daudz vai maz, es domāju salīdzinoši?!

Lasīt vairāk

Karīnas jautājums

JMC ir ļoti garas rindas, kas jāgaida (šovasar pat 3 mēnešus!), lai tiktu uz konsultāciju. Vai MS pacientiem palīdz arī kādas privātas medicīnas iestādes?

Lasīt vairāk

Ievas jautājums

Vai MS slimniekiem palīdz neiromidīna un neirorubina lietošana? Cik bieži un kad iesakāmi, ja.. Paldies!

Lasīt vairāk

Vitas jautājums

Vai es varētu lūgt palīdzēt atrast darbiņu? Esmu griezusies gan pašvaldībā un citās iestādēs, bet nekādu atbilžu nav!

Lasīt vairāk

Rasas jautājums

Man depresijas ir bijušas arī iepriekš, bet tagad, lietojot kopaksonu ir ilgstošākas un nepadodas antidepresantu terapijai. Multiplā skleroze lēnām progresē. Vai manā gadījumā zāles ir jēga turpināt?

Lasīt vairāk

Māras jautājums

Ja man konstatēta MS, lietoju REBIR, vai varu atļauties grūtniecību?

Lasīt vairāk

Panteras jautājums

Labdien, vai MS pacients drīkst veikt asins attīrīšanu?  

Lasīt vairāk

Ingas jautājums

Slimoju ar Ms. Kādu laiku atpakaļ dabūju iesnas un līdz galam iesnas neizārstēju, un tagad labajā acī skatoties parādījušies tādi mākonīši. Tas varētu būt no iesnām, vai no kā cita?

Lasīt vairāk

Allas jautājums

Sakiet, lūdzu, vai pasaulē, konkrēti Izraēlā ir tādi MS ārstēšanas preparāti, kādu nav Latvijā, bet kuri būtu piemēroti slimnieka ārstēšanai Latvijā?

Lasīt vairāk

Daces jautājums

Labdien! Man ir MS. Slimoju jau daudzus gadus, bet ārsta vizītei sadūšojos nesen, tāpēc ārstu MS apstiprinājums man ir nepilnu gadu. Cik varu spriest, tad man nav recid.-remit slimības forma. Man lēnām progresē kustību traucējumi kājās, tāpēc arī jautājums: vai ir vēlamas kāju masāžas, kaut kādas aplikācijas, rīvēšanas un tamlīdzīgi? Kājas sāp un spīlē - muskuļu tonuss. Daudzi ms-ņiki saka, ka kāju masāža ir kaitīga, tā varot tikai pasliktināt staigātspēju. Kāds ir Jūsu viedoklis? Šīm sūdzībām lietoju Mydocalm 150mg, pentilīnu, citreiz arī nimesilu. Kustībspēja ir nedaudz labāka nekā gadu, 2 gadus iepriekš. Reizēm nomoka spīlējuma un sāpju sajūta. Tātad-vai masāžas ir tik kaitīgas? Paldies. 

Lasīt vairāk

Ivetas jautājums

Labdien, sakiet, lūdzu, ja ir tikai aizdomas uz MS, vai kaitīgie ieradumi (cigaretes, alkohols) ietekmē MS vai vēl citu perēkļu rašanos?

Lasīt vairāk

Vitas jautājums

Labdien! Man būtu jautājums, kur varu griezties, lai atrastu kādu darbiņu mājas, jo ir grūtības ar staigāšanu, vajag otru cilvēku blakus? Kādus līdzekļus varu lietot pret muguras sāpēm? Paldies!

Lasīt vairāk

Ingas jautājums

Slimoju ar MS. Esmu iegādājusies Bioptron lampu ar visiem krāsu filtriem, piemēram, zaļā stiprina imunitāti un t.t. Vai drīkst lietot pie manas diagnozes?

Lasīt vairāk

Ievas jautājums

Vai tiesa, ka MS centrā iespēja ārstēties tikai dienas stacionārā? Kā būt tad, ja nav iespēja katru dienu izbraukāt uz mājām? Paldies! 

Lasīt vairāk

Ievas jautājums

Sveicināti! Nezinu, vai vēl atbildat uz jautājumiem, bet šim saitam uzdūros nesen. Kā ir ar MS, vingrošanu, peldēšanu, masāžu. Liekas, ka jau nodušas iznāku vārgāka, tāpēc peldēt baidos. Un vingrošana un nogurums? Kādsir Jūsu padoms un ieteikums. Paldies!

Lasīt vairāk

Jāņa jautājums

Man ir 27 gadi, no kuriem pēdējos 12 gadus slimoju ar reimatoīdo artrītu.Pēdējā pusgada laikā man ir bijušas divas reizes, kad reizē parādījušies vairāki šeit minētie simptomi - tirpšana kājās, pēdās, rokās, plaukstās un sejā, runas traucējumi un redzes traucējumi. Vai ir kāda saistība starp RA un MS?

Lasīt vairāk

Evitas jautājums

Esot gaidībās, un lasot, kā medicīna attīstās un arī Stradiņu klīnikā pēta MS ārstēšanu ar cilmes šūnām, vai gaidāmā bērna cilmes šūnas no nabassaites varētu būt kādreiz risinājums? Kāda ir vispār attieksme pret cilmes šūnu saglabāšanu, ja Eiropas valstīs, kā Luksemburga, Šveice par tām pat nerunā ar sievietēm gaidību laikā. Tikai interneta portālos viņi atrod info par šo tematu. Būšu pateicīga par jebkuru Jūsu viedokli.

Lasīt vairāk

Ievas jautājums

Labdien! Man tuvs cilvēks slimo ar MS. Gribēju jautāt par netradicionālo medicīnu saistībā ar šo slimību. Kā apiterapija (ārstēšana ar bišu dzēlieniem) ietekmē šis slimības attīstības gaitu. Tāpat arī vēlētos uzzināt par hirudoterapijas (ārstēšana ar dēlēm) pielietošanu MS ārstēšanā. Esmu dzirdējusi, ka ārzemēs pielieto šīs netradicionālās metodes MS ārstēšanā.

Lasīt vairāk

Irinas jautājums

Labdien. Man ir loti īpašs gadījums. Tad man vajadzīgs loti zinīgs ārsts, vai tāds šeit Latvijā eksistē? Lūdzu palīdzēt, ja var. 

Lasīt vairāk

Irēnas jautājums

Labdien. Man ir ļoti īpašs gadījums. Tad man vajadzīgs ļoti zinīgs ārsts, vai tāds šeit Latvijā eksistē? Lūdzu, palīdziet, ja var.

Lasīt vairāk

Ineses jautājums

Esmu bezdarbnieku rindās. Man 52gadi. Vairs nespēju mājas soli apkopt. Nogurums kā zilonis uz pleciem. Līdz šim laikam nav nekas īpaši diagnosticēts. Ir problēmas ar redzi, atmiņas un uztveres zudumi un apmulsuma brīži. Sāp viss. Tagad izmisums mijas ar depresiju. Agrāk varēju visu padarīt, jebkurā darba vietā strādāt un viss veicās un padevās viegli. Pēc mēneša vairs nebūs pat to 40 Ls mēnesī. Cīnos...bet visas pūles ir vērstas uz dēla veselību. Sev nesanāk. Ir trīcene. Kur vērsties, ko darīt? Ar ko sākt?

Lasīt vairāk

Jūlijas jautājums

Kādi medikamenti un kādā apmērā tiek kompensēti? Cik man zināms, Latvijā MS ārstēšana izmaksā vidēji 600,00 LVL mēnesī – cik liela daļa šīs summas tiek kompensēta? Links uz http://www.zca.gov.lv/search/l/zales.asp?DAG=377 nedarbojas un nav iespējams noskaidrot informāciju.  

Lasīt vairāk

Daces jautājums

Labdien!  Izrakstītās zāles muskuļu spazmām maz līdz. Kā atvieglot sajūtas? Vai var rīvēt kāju muskuļus ar ārstniecības augu izvilkumu degvīnā? Varbūt ir kādas smēres? Vai tam ir kāds sakars ar asinsriti?

Lasīt vairāk

Vijas jautājums

Sveiki! Man bija slimības paasinājums. Pēc Stradiņos pavadītajām dienām, mazliet labāk palika, bet nepieciešama tālāka ārstēšana. Med. centrs mēnesi dodas atvaļinājumā. Varbūt ir kāda cita ārstēšanās iestāde vai speciālists?

Lasīt vairāk

Santas jautājums

ASV un Itālijā šobrīd plaši tiek veikti pētījumi par Ferāras universitātes (Itālija) medicīnas profesora Paolo Zamboni  izstrādāto teoriju Multiplās sklerozes (MS) ārstēšnas jomā. P.Zamboni teorija balstās uz uzskatu, ka aizsprostojoties asinsvadiem, rodas virsnormas dzelzs koncentrācija galvas un muguras smadzenēs, kas savukārt uzkrājas līdz sasniedz toksisku līmeni un izraisa smadzeņu asinsvadu bojājumus, tādējādi ļaujot imūnsistēmas galētājšūnām pārvarēt asins - cerebrospinālo šķidrumu barjeru un nokļūt līdz mielīnam, tādējādi to noārdot . Ārstēšana tiek veikta ar angioloģijas palīdzību, atbrīvojot aizsprostotos asinsvadus kakla un krūšukurvja augšējā daļā. Interneta informācija lapā - (http://www.ctv.ca/generic/WebSpecials/pdf/YMVA_4198_Zamboni_final.pdf) un latviskā versija -(http://www.atklajumi.lv/index.php/sport-mainmenu-28/slimbas/multipl-skleroze/428-jauna-metode-multipls-sklerozes-simptomu-mazinan.) Es vēlējos jautāt, vai pētījumi šajā virzienā varētu notikt arī  Latvijā un vai šo ārtstēšanas metodi var pielietot jebkuram pacientam, kurš pats to vēlas? Vai pacientam ir tiesības pieprasīt sev angiologiju, lai atbrīvotu aizsprostotos asinsvadus?  

Lasīt vairāk

Agijas jautājums

Labdien, gribēju uzprasīt, vai veicot EEG 8 gadus vecam bērnam var noskaidrot, vai viņam ir kaut kas ar smadzenēm, jo skolā ir grūtības ar rēķināšanu?

Lasīt vairāk

Evitas jautājums

Labdien. Divus gadus atpakalj man paraadiijaas visi simptomi, kaadi ir pie MS. Divus meenesus peec simptomu paraadiishanaas veicu MR tikai galvai. Viss kaartiibaa. Neirologs un gimenes aarsts saka ka man esot VD. Biju ari MS centraa pie neirologa, kurs apstiprinaaja ka man nav nekaadu MS paziimju. Ir pagaajushi jau divi gadi bet simptomi man biezi uzliesmo un ir ilgstosi. Ir gan tirpsana, gan roku un kaaju vaajums, dedzinasanas sajuuta, durstiisana u.c. simptomi, kas nemazinaas. Sakiet luudzu, vai var buut, ka MR tika uztaisiita par aatru un veel tajaa laikaa nekas nebija MR redzams? Un ja galvaa nekaa nebija, vai muguraa tai pasaa laikaa var buut kaadi pereekli? Sobriid neesmu paarbaudiijusies, jo mana diagnoze ir VD. Vai man buutu jaasatraucas? Esmu satraukta, jo simptomi atbilst MS.

Lasīt vairāk

Larisas jautājums

Man ir MS. Lietoju solumedrolu jau 5 dienas. Ceturtajā dienā man parādījās nātrene uz muguras. Sākās milzīgs vājums un pastāvīgi sāp galva, visu laiku esmu nogurusi. Sakiet, vai šīs reakcijas var būt saistītas ar medikamenta lietošanu? Kad šīs izpausmes varētu pāriet?

Lasīt vairāk

Ingas jautājums

Slimoju ar MS, gadu pārvietojos ar ratiņiem, bet turoties varu  noiet nelielus gabalus. Ārstēšanā saņemu Solu-medrolu, bet kāpēc citu neko nepiedāvā? Kādās devās pareizi jālieto injekcijās Aktovegīns?

Lasīt vairāk

Līgas jautājums

Man ir 29 gadi, pagaidām bērnu nav. Lieta ir tāda, ka mana slimība ir MSkops 2006. gada. Tagad es lietoju injekciju ,,REBIF,,. Jautājums, vai pēc ārstēšanas varētu dzemdēt bērnu?

Lasīt vairāk

Zanes jautājums

Labdien! Man pēkšņi pasliktinājās redze un divas nedēļas neuzlabojās. Tad vērsos MS centrā, kur man diagnosticēja redzes nerva neirītu un nozīmēja izpilināt Solumedrol un veikt atkārtotu MRI pēc 3 mēnešiem. MRI uzrādīja nespecifiskus perēkļus galvas smadzenēs, bet muguras smadzenēs kakla daļā patoloģiskas izmaiņas nekonstatēja. Pēc Solmedrol pilināšanas redze atjaunojās. Vēlētos pajautāt, vai pie MS diagnozes ir nespecifiskie perēkļi vai specifiskie perēkļi? Vēl jautājums, vai redzes nerva neirītu var saistīt ar Botox injekcijām pieres vertikālajās rievās. Daktere, kas veica injekcijas, teica, ka galīgā Botox iedarbība būs redzama pēc divām nedēļām, kas tieši sakrita ar pēkšņo redzes pasliktināšanos.   Ar cieņu, Zane.

Lasīt vairāk

Ineses jautājums

Man vairākus gadus uzrodas baigais nogurums. Pēc kāda laika pāriet. Rokas tirpst. Ir traucēta runa. Mele stīva. Galva bieži reibst. Līdzsvars reizēm pazūd. Pagājušā gadā atklāja astmu. Sirds sāk skriet pēc fiziska darba. Traucēta nervu sistēma. Vai tas nevar būt multiplā skleroze?

Lasīt vairāk

Zigrīdas jautājums

Vai slimojot ar MS ir ieteicams reiki?

Lasīt vairāk

Ivetas jautājums

Mana 16 gadigā meita jau gadus 9 ārstējas, lietojot epilepsijas zāles, nomierinošas zāles un antidepresantus. Viņai 3x MR konstateja caurumiņu smadzenēs, kas gadu gaitā nepalielinājās. Kad meita ļoti uztraucas, tad pēkšņi var gulēt, vienalga, emocijas ir ļoti labas vai ļoti sliktas. Uz nervu pamata viņai bieži un stipri sāp galva, kā arī reibst, bieži zems asinsspiediens. Viņa ir ļoti emocionāla. Ja neiedzer laicīgi nomierinošas zāles, tad var uznākt arī  "trakumi", kad es pat tieku sasista. Kādus 3 gadus, skolai uzsākoties un sākoties stresam, meitenei redze bija pasliktinājusies tā, ka vajadzeja nēsat brilles, bet pēc laika, kad tika nomainītas zāles vai pastiprināta deva, redze pilnībā uzlabojās. Jāpiebilst, ka viņa piedzima ar šķielējošām actiņām, redze vienmēr viņai bijusi vājais punkts, tas laikam no tēva, kurš nēsa brilles. Kad šopavasar meita sūdzejās par reiboņiem, galvassāpem un redzes pasliktināšanos, es domaju, ka tas ir kā agrak. Atsķirībā no iepriekšējiem gadiem, šopavasar meitenei bija epilepsijas lēkme, karstuma lēkmes mijās ar aukstuma lēkmem. MR konstatēja perēkliti smadzenēs, par caurumiņu vairs nebija ne vārda. Asinsvadu vaina neesot, neirologam ir aizdomas par MS. Kad es internetā palasiju par MS pazīmem, es sāku iztaujāt meitu, un viņa atbildēja, ka pēdējaa laikā (kādu mēnesi vai vairāk) viņai rokas tirpstot. Vai var rokas tirpt no vēl kaut kā? Citu simptomu nav. Vai var vienai tīnei būt gan psiholoģiskas problēmas, gan MS?

 

Lasīt vairāk

Natālijas jautājums

Labdien! Man ir MS. Nesen nodevu asins analīzes un man uzrādās pazemināts hemoglobīns. Bez vaicāšanas ārstam nolēmu, ka man ir dzelzs deficīts un uzsāku lietot dzelzs preparātus, bet šodien man pateica, ka hemoglobulīns var būt pazemināts dēļ MS un tam nav nekādas saistības ar dzelzs līmeni organismā. Varbūt man nemaz nevajag lietot dzelzs preparātus. Ko man darīt?

Lasīt vairāk

Daces jautājums

Manai mammai jau MS ir vairākus gadus. Bija paasinājums, tikām slimnīcā, apārstēja ar SOLU-medrol, un tā kā visam klāt vēl bija novērojama saaukstēšanās tad līdztekus tika lietotas antibiotikas. Vai ir iespējams, ka lietojot šīs zāles kopā, var apdedzināt elpceļus līdz ar to arī balseni, jo jau slimnīcā un ,iznākot no tās aptuveni 6 dienas mamma čukst, nevar izteikt skaļi, jo ir pazudusi balss! Vai tās būtu paasinājuma sekas? Jo uz slimnīcu vedām nestuvēs, bet tagad jau staigājam-protams ar grūtībām! Lors izrakstīja antibiotikas, vēl lietojam sīrupus, bet rezultāta nav.

Lasīt vairāk

Kristīnes jautājums

Jautājums ir par dzimumdzīvi, vai MS iespaido impotenci?! Ja tā ir, tad, kur mēs ar draugu, kuram ir MS, varētu griezties pēc
palīdzības vai, kurā mājas lapā, vai grāmatās atrast atbildes uz jautājumiem?! Paldies par atbildi!

Lasīt vairāk

Ivetas jautājums

Labdien! Apmēram mēnesi pēc dzemdībām man sākās slimības paasinājumi - ādas nejutīgums dažās ķermeņa daļās, pēdu tirpšana, redzes izmaiņas viena acī. Tika ievadītas vēnā zāles -solumedrols, ringers, fiziologiskais šķīdums. Vai pēc zāļu lietošanas simptomi izzudīs pilnībā? Un pēc cik ilga laika? Ir pagājušas divas nedēļas kopš zāļu lietošanas. Dažas dienas pēc zāļu ievadīšanas likās, ka ir nelieli uzlabojumi, bet pēdējas dienas atkal nejūtīgums ir progresējis esošajās vietās un klāt nācis arī ķermeņa daļās, kurās pirms tam nebija.

Lasīt vairāk

Anitas jautājums

Labdien! Mana mamma izlasījusi vietējā avīzē rakstu par MS sāka aizdomāties vai tikai arī viņai un galvenais man (ja nu es esmu pārmantojusi)ir šī slimība. Varbūt iesākumā liekas kārtējā tantiņa salasījusies avīzes, bet tomēr man tāds nemierīgs prāts palika par mammu. Protams, es saprotu, ka jātaisa ir analīzes un jāveic izmeklējumi, bet tomēr, ja viņai ir reiboņi, ka nokrīt pat pa trepēm, arī koordinācija reizēm pieviļ- var ieiet durvju stenderē, muguras sāpes (tiek taisītas blokādes), neizskaidrojamas galvassāpes (t.i. nav ne iesnu, ne temperatūras, ne arī deguna dobumaiekaisuma). Varbūt es te mazliet haotiski aprakstīju, bet patreiz esmu uz tāda kā pārdomu robežas vai var būt MS vai tomēr tas viss ir no reimotoīdā poleartrīta - tāda diagnoze ir uzstādīta mammai.

Lasīt vairāk

Tatjanas jautājums

Labdien. Man ir 34 gadi un MS. Jau trešo gadu ārstējos ar Avonex. Uzlabojuma nav, ir nelieli pasliktinājumi. Izlasīju informāciju par preparātu Transfer Faktor un vēlos uzzināt, vai to var lietot kopā ar Avonex. Vai nepieciešams konsultēties par šo preparātu ar savu ārstu? Vai šis medikaments var palīdzēt izārstēt MS? Kāds ir ārstēšanas kursa ilgums? Ar cieņu, Tatjana.

Lasīt vairāk

Zanes jautājums

Man ir slikta atmiņa. Es bieži aizmirstu, ko es pirms brīžagribēju darīt. Piemēram, sildu ēdienu krāsnī, tad sāku ko citu darīt unaizmirstu par ēdienu. Kādas pārbaudes veikt?

Lasīt vairāk

Nelas jautājums

Kādas ir Copaxone lietošanas blakusparādības?

Lasīt vairāk

Beatrises jautājums

Labdien. Vai man varētu būt MS? Slimoju jau vairākus gadus, daudzi simptomi sakrīt ar MS: bieža urinēšana (bezcukura diabēts kā iespējama diagnoze tika izslēgts), seksuāla disfunkcija, nogurums, tirpšana, ir bijusi regulāra roku trīce - šobrīd reti, vairākkārtīgi ir bijusi redzes dubultošanās - tika diagnosticēts vitamīnu trūkums organismā, grūti koncentrēties, periodiski ilgstošas sāpes mugurā un krūtīs. Manas asins analīzes ir normas robežās. Nekad nav taisīta magnētiskā rezonanse, tikai galvas kopjūtertomogrāfija, kas neuzrādīja nekādas novirzes. 

Lasīt vairāk

Annas jautājums

Labdien! Š.g. oktobrī tuvam cilvēkam tika uzstādīta diagnoze MS. Kopš šī brīža divus gadus katru nedēļu jāveic AVONEX injekcijas. Injekcijas veiktas jau 11 reizes, taču blaknes - drudzis, augsta temperatūra, nogurums - nav mazinājušies. Līdz ar AVONEX lietošanas uzsākšanu, tika iedota dienasgrāmata, kuru ar lielu piespiešanu aizpildījām pirmās četras nedēļas. Vai un cik svarīgi ir aizpildīt šo dienasgrāmatu? Kādi ir galvenie argumenti, ko varu minēt, lai `piespiestu` to darīt? Otrs, ne mazāk svarīgs, jautājums - vai AVONEX un MS kopumā ir apvienojams ar alkohola lietošanu (ja tas ir vairāk kā 1 šampanieša glāze Jauno gadu sagaidot)? Ārsti neesot aizlieguši lietot alkoholu. Vai tas nozīmē, ka viss, kas nav aizliegts, ir atļauts? Šim cilvēkam nav bijušas problēmas ar pārmērīgu alkohola lietošanu, taču šobrīd viņš cenšas dzīvot tā pat, kā līdz šim. Saprāts liek domāt, ka alkohols vājina organisma spēju pretoties jebkādām slimībām, tai skaitā MS.

Lasīt vairāk

Jevgenijas jautājums

Labdien. Sakiet, lūdzu, ja ir veikta MR bez kontrastvielas, vai ir iespējams, ka tālab nevarēja redzēt perēkļus?

Lasīt vairāk

Elīnas jautājums

Labdien. Mani nomāc neskaidrība ar sevi un MS. Vēlos lūgt Jūsu padomu. Gribētu izklāstīt savu problēmu. 2008,gada aprīlī man sākās veselības problēmas, kuras nekad nebija bijušas.

Lasīt vairāk

Jautājums, uzdots 28.11.2009

Sveicināti. Sakiet, lūdzu, ja MR ir taisīta tikai galvai un tur neko neuzrāda, vai tad ir iespējams, ka perēkļi var būt kakla daļā un mugurā?

 

Lasīt vairāk

Maijas jautājums

Labdien. Sakiet, lūdzu, ja man visi simptomi atbilst MS, bet es esmu bijusi pie ģimenes ārsta, neirologa, uz MR galvai un pie neirologa MS centrā. Visi uzskata, ka man ir VD. Galvā neko neuzrādīja. Varbūt man vēl tad slimība bija sākuma stadijā un tāpēc neko neuzrādīja MR. Vai tas ir iespējams?

Lasīt vairāk

Evitas jautājums

Vai MS slimnieks imunitātes stiprināšanai var lietot  ziedputekšņus vai bišu maizi?

Lasīt vairāk

Kristofera jautājums

Vai kādam ir palīdzējis tysabri jo tad ir jāatsakās no interferona?

Lasīt vairāk

Sarmītes jautājums

 Labdien. Man jau kā divus gadus atpakaļ sākās veselības problēmas. Sākās ar to , ka kaklā bija sajūta , ka visu laiku spiež nost, tad ir visu laiku galvas reibiņi, ilgu laiku bija , ka sejas vienu pusi durstīja un dedzināja tāda sajūta, tad bija reizes, ka nevarēju paiet, jo sāpēja kājas un bija jūtams smagums kājās arī rokās bija nespēks,ik pa laikam smaguma un spiedoša sajūta krūšu vai kuņģa apvidū.Arī tirpa rokas un bija saluma sajūta kājās un rokās. Biju pie'gimenes ārsta tas teica , ka esot VD. Biju pie neirologa arī teica ka nervi.

Lasīt vairāk

Marikas jautājums

Gribētu zināt, cik ieteicami vai kaitīgi ir Dr. Nonnas preperāti, kas veidoti uz Nāves jūras minerāļu bāzes. Tie labi stiprinot imunitāti, bet MS gadījumā tas laikam nav ieteicami...

Lasīt vairāk

Raita jautājums

Vai ir zināms kāds gadījums, ka kāds, kas slimo ar šo MS, ir izārstējies?

Lasīt vairāk

Ditas jautājums

Labdien! Vai krīzes dēļ nedraud MS centra slēgšana, palīdzības sašaurināšanās vēl vairāk? Dzirdēju, ka to grib pārvirzīt uz Stradiņiem.

 

Lasīt vairāk

Sandras jautājums

Labdien!Pēc bērna piedzimšanas man sākās veselības problēmas(1gadu atpakaļ)! Sāka džinkstēt ausīs, visu laiku bija nogurums, koncentrēšanās grūtības, redzes problēmas(neskaidra redze,jūtība pret gaismu, sāpēja acs), nu daudzi simptomi kas līdzinās MS! Novērojos pie neiroloģes, lietoju Ginko Bilobu,  Magniju, Adaptolu. Beidzās ar anti depresantiem, kurus lietoju 2,5 mēneši, un  palika daudz labāk, jūtos pilnīgi vesela nu jau 5 mēneši!

Lasīt vairāk

© multiplaskleroze.lv 2009

Mājas lapā izmantota informācija no www.nmss.org un www.msactivesource.com
un "Multiplā skleroze. Metodiskas rekomendācijas un vadlīnijas"

Atbalstītāji: Biogen Idec un Gedeon Richter pārstāvniecība Latvijā.

Dizains un realizācija: iconcept.lv